Przejdź do treści
Zniszczony samolot An-225
Źródło artykułu

An-225 jednak zniszczony (film)

W ostatnich dniach pojawiały się informacje, że największy samolot transportowy świata An-225 Mriya być może przetrwał działania wojenne i choć uszkodzony to wróci do latania. Jednak film, który 3 marca trafił do sieci nie pozostawił złudzeń.

Widać na nim kadłub samolotu trawiony przez ogień co może oznaczać, że odbudowanie tej konstrukcji w przyszłości może być niemożliwie, a z pewnością będzie niosło ze sobą horrendalne koszty.

Wcześniej, bo 27 lutego, firma Antonow potwierdziła informację o zniszczeniu największego samolotu An-225 Mrija, jednak na podstawie późniejszych zdjęć satelitarnych hangaru Mriyi na lotnisku Gostomel, niektórzy wnioskowali, że statek powietrzny może być jedynie uszkodzony, ale nie zniszczony.

Walki o lotnisko w Hostomlu trwały od pierwszego dnia rosyjskiego ataku na Ukrainę. Rosjanie próbowali dokonać tam desantu, jednak nawet po krótkotrwałym przejęciu kontroli, za każdym razem tracili lotnisko, którego płyta ostatecznie miała zostać na tyle uszkodzona, że nie nadawało się do lądowania dla samolotów.

Mrija" mierzyła 84 m długości, rozpiętość skrzydeł wynosiła 88,4 m. Łączna wysokość samolotu to 18,1 m.

Zniszczony An-225
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.
lotnictwo GA
Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazła się nowa edycja lotniczych map Polski 2022 według standardów ICAO w skali 1 : 500 000. Komplet składa się z 6 oddzielnych laminowanych arkuszy w podziale geograficznym: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław,...
lotnictwo GA
19 maja planowane jest czasowe wyłączenie VOR WAR na okres ok. 9 miesięcy. Tego dnia znika z AIP, a w ślad za tym z elektronicznych map w GPS-ach (po aktualizacji) DVOR/DME WAR. Zaraz potem nastąpi jego fizyczne wyłączenie i rozbiórka obiektu.

Nasze strony