Przejdź do treści
Piper PA-25 po kolizji z żywopłotem w Kenii, fot. ke.opera_.news
Źródło artykułu

17-latek, który próbował ukraść samolot w Kenii, dostał stypendium w szkole lotniczej

W Gilgil w hrabstwie Nakuru w Kenii 17-latek próbował ukraść Pipera PA-25 (znaki rejestracyjne 5Y-AZA), co podczas próby startu skończyło się kolizją z żywopłotem. 

Chłopiec wszedł do kokpitu, uruchomił silnik i ruszył, ale uderzył w przeszkodę terenową. Potem próbował uciec, ale został zatrzymany i przekazany policji. Gdy media nagłośniły zdarzenie, członek parlamentu Kapseret, Oscar Sudi, zaoferował nastolatkowi możliwość edukacji i na swoim profilu na Facebooku opublikował odezwę do władz z prośbą o jego ułaskawienie.

Uprzejmie proszę władze o ułaskawienie tego młodego człowieka z Gilgil. Nie aresztujcie go. Proszę, oddajcie mi go, a zapisze go do szkoły lotniczej” – napisał Sudi.

Chłopiec, który chciał ukraść samolot w Kenii, fot. ke.opera_.news

Chłopiec, który chciał ukraść samolot w Kenii, fot. ke.opera_.news

Śledczy nie od razu wykryli, w jaki sposób młodzieniec zdołał dostać się do hangaru. Zgodnie z dochodzeniem, 17-latek wszedł na rozległą farmę, wsiadł do samolotu rolniczego, uruchomił silnik i wykołował, ale nie umiał wystartować. Statek powietrzny uderzył w ogrodzenie pod napięciem w wyniku czego zostały uszkodzone śmigło i przednia osłona silnika, ale nastolatek wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony