Propozycja kolejnej funkcjonalności aplikacji SkyDemon

SkyDemon - nowa funkcjonalność, fot. SkyDemon

SkyDemon, który jest kompleksowym rozwiązaniem do planowania lotów VFR i oprogramowaniem wspierającym nawigowanie, zaprezentował kolejną propozycję zwiększenia jego funkcjonalności.

Twórcy aplikacji chcą pomóc jej użytkownikom podejmować świadome decyzje odnośnie wykonywania lotów w bieżących warunkach atmosferycznych wykorzystując własne ustawienia i preferencje bezpieczeństwa. Dlatego też podjęli współpracę z dostawcą prognoz, aby opracować nową funkcjonalność.

Zaprezentowana nakładka pogodowa współpracuje z bazą danych dostarczającą dane na temat zachmurzenia i widzialności, a także innymi istotnymi źródłami danych pogodowych i łączy je z preferencjami użytkowników. Całość ma za zadanie stworzyć kolorową wizualizację pokazującą w danych kolorach, gdzie warunki atmosferyczne są dobre, marginalne lub niekorzystne. Animację można wyświetlać w przedziale czasowym do 5 godzin w przód.


Zanim twórcy aplikacji rozwiną to narzędzie, chcą uzyskać komentarze pilotów, czy dla nich ta funkcjonalność jest przydatna i co oni tym sądzą? Zaprezentowane przykłady powstały dla obszaru zachodniej Europy z dnia 8 września 2020. r. Zielony kolor wskazuje na dobre warunki, żółty do pomarańczowego na marginalne, a czerwony do ciemno czerwonego na złe.


Komentarze i sygestie można umieszczać na profilu SkyDemon na portalu społecznościowym Facebook (LINK)

Źródło: SkyDemon
comments powered by Disqus