SKYbrary wprowadza SKYlight, serwis informacyjny dla subskrybentów

SKYbrary

SKYbrary jest elektroniczną biblioteką zapewniającą dostęp do materiałów przydatnych w ramach przygotowań do wykonywania operacji lotniczych, zarządzania ruchem lotniczym (ATM), a także ogólnie odnoszących się do bezpieczeństwa lotniczego. Jest to serwis, który zapewnia użytkownikom dostęp do danych bezpieczeństwa publikowanych na stronach internetowych różnych organizacji lotniczych, organów regulacyjnych, dostawców usług oraz producentów.

W ostatnich dniach, twórcy narzędzia poinformowali o wprowadzeniu SKYlight, pierwszej edycji comiesięcznych wiadomości dla wszystkich subskrybentów SKYbrary. Nowa funkcja będzie zawierać linki do nowych treści w SKYbrary, szczegóły nadchodzących wydarzeń związanych z promocją bezpieczeństwa oraz inicjatywy, w których SKYbrary będzie potrzebowało pomocy swoich użytkowników.

SKYbrary przyjmuje koncepcję produktów Media-wiki, czyli każdy może komentować, proponować modyfikację istniejącego artykułu, proponować nowy temat lub przesłać projekt artykułu. Jednak istotną różnicą, która odróżnia SKYbrary od podobnych stron, to proces zarządzania treścią i kontroli, wspierany przez odpowiednie zarządzanie prawami autorskimi użytkowników, a także zapewnianie wymaganej jakości, wiarygodności i spójności przechowywanych danych bezpieczeństwa.

Celem inicjatywy jest stworzenie kompleksowego źródła informacji na temat bezpieczeństwa lotniczego i udostępnienie go użytkownikom z całego świata.

Więcej informacji na temat SKYlight dostępnych jest tutaj (LINK)


Czytaj również:
Kontroler ruchu lotniczego, Maciej Szczukowski opowiada o portalu SKYbrary 

Źródło: SKYBrary
comments powered by Disqus