B747 British Airways zapalił się podczas procesu demontażu

Pożar B747 British Airways, fot. UKaviation

23 listopada, B747-400 należący do linii British Airways (znaki rejestracyjne G-CIVD) zapalił się na lotnisku w Castellon, gdzie flota tych samolotów jest poddawana procesowi demontażu ze względu na wycofanie ich z eksploatacji.

Jak oświadczył przewoźnik, służby ratownicze szybko ugasiły pożar i nie stwierdzono, aby ktokolwiek w nim ucierpiał. W rzeczywistości samolot nie jest już własnością British Airways. Jakiś czas temu został wycofany z eksploatacji i przebazowany na to hiszpańskie regionalne lotnisko.

Zgodnie z obecnymi ustaleniami, prawdopodobnie zapaliła się izolacja samolotu, a jej zapłon mógł być spowodowany przez iskry z narzędzi wykorzystywanych przez robotników. British Airways rozpoczęły przyspieszone wycofywanie floty Boeingów 747 na początku tego roku w wyniku ogromnego ogólnoświatowego spadku popytu na przewozy lotnicze. W rezultacie samoloty wysyłane są do miejsc w całej Europie w celu złomowania, składowania, a nawet przekształcenia w rekwizyty filmowe. G-CIVD, który uczestniczył w zdarzeniu, został przebazowany do Castellon 18 sierpnia 2020 r.

Źródło: simpleflying.com
comments powered by Disqus