Qatar Airways szukają pilotów

B777 należący do linii Qatar Cargo, fot. AII

Wszyscy piloci, którzy zostali zwolnieni z pracy podczas pandemii mogą ponownie zgłaszać się do pracy – poinformowały Qatar Airways w komunikacie. Na pracę mogą liczyć osoby z uprawnieniami do pilotowania Boeingów 777 i 787.

W komunikacie zamieszczonym na stronach przewoźnika można przeczytać informację, że Qatar Airways szykują się do zwiększenia oferowania i w związku z tym potrzeba im więcej załóg. Dlatego właśnie zwracają się do zwolnionych pilotów, jako do pierwszych i liczą na to, że otrzymają od nich natychmiast odpowiedź twierdzącą i zgodę na powrót. Z kolei na mediach społecznościowych pojawiły się natychmiast informacje, że warunki oferowanych kontraktów są gorsze, od tych sprzed pandemii.

Poszukiwanie pilotów do B777 i B787 wynika nie tylko z rosnących przewozów, ale i zmian we flocie Qatara. Przewoźnik zamierza zwiększyć liczbę Boeingów długiego zasięgu , a do tego potrzebne są dodatkowe załogi. W tej chwili Katarczycy mają 9 B777-200, 48 B777-300ER z których jeden jest odstawiony, 24 B777 w wersji cargo, oraz 37 Dreamlinerów B787.

Czytaj całość artykułu na stronie www.rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
comments powered by Disqus