Nowa konfiguracja foteli w samolocie wzbudziła przerażenie

Nowa konfiguracja foteli w samolocie przedstawiona przez niemiecką Grupę Heinkel (fot. Heinkel Group/Facebook)

Na początku stycznia Grupa Heinkel przedstawia "Flex Lounge", nową koncepcję elastycznej konfiguracji rzędów siedzeń w klasie ekonomicznej na loty długodystansowe.

Jak możemy zobaczyc na zdjęciu obok cztery osoby siedzą do siebie twarzą w twarz.

"Nasza koncepcja Flex Lounge daje możliwość zarezerwowania pierwszych dwóch rzędów siedzeń i uczynienia z niej własnego małego prywatnego obszaru", napisali przedstawiciele Grupy Heinkel. "Flex Lounge pozwala rodzinom i grupom przyjaciół na niedrogą przestrzeń prywatności podczas lotów. Oparcie pierwszego rzędu siedzeń może być łatwo przesunięte przez stewardessy, aby stworzyć wspólną przestrzeń dla grupy czterech osób. Jeśli nie zarezerwowano, rząd siedzeń może być używany w standardowej konfiguracji bez utraty kosztów przez linię lotniczą", opisują dalej nową koncepcję.

Pomysł wywołał silne reakcje internautów, którzy nazwali go niezwykle krępującym.

Projekt o nazwie „Flex Lounge” został zgłoszony przez niemiecką Grupę Heinkel na popularny konkurs Crystal Cabin Awards, który wyłania najbardziej innowacyjne rozwiązania w branży lotniczej. Pomysł rzeczywiście jest innowacyjny, jednak wywołał skrajne emocje, a nawet przerażenie u wielu internautów. Dlaczego?

Cztery fotele w dwóch następujących po sobie rzędach są odwrócone do siebie, tak że pasażerowie siedzą twarzą w twarz z osobami przed sobą.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
comments powered by Disqus