Fraport unowocześnia lotnisko na Rodos

Pas startowy lotniska RHO

O 13 procent więcej stanowisk odprawy pasażerskiej, o 71 procent punktów kontroli bezpieczeństwa i o 29 procent więcej miejsc postojowych dla samolotów będzie miało lotnisko na Rodos po remoncie sfinansowanym przez niemiecki Fraport

Niemiecka firma Fraport przejęła zarząd nad wybranymi greckimi lotniskami regionalnymi w kwietniu tego roku. Od początku wiadomo było, że w ramach umowy przedsiębiorstwo przeprowadzi w podległych mu portach szereg zmian i inwestycji.

W czasie prezentacji, która odbyła się niedawno na wyspie, szefowie Fraportu, w towarzystwie szeroko rozumianej branży turystycznej, podzielili się strategią rozwoju lotniska - informuje portal Greek Travel Pages. Zakłada ona stworzenie nowych baz dla straży pożarnej, odnowienie terminala pasażerskiego i przebudowę strefy parkingowej. Dodatkowo zwiększona zostanie liczba stanowisk do odprawy pasażerskiej (o 13 procent), punktów kontroli bezpieczeństwa (o 71 procent), bramek (o 15 procent), taśm bagażowych (o 25 procent) i miejsc postojowych dla samolotów (o 29 procent).

Czytaj całość artykułu na stronie www.rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
comments powered by Disqus