Lotnisko w Manili najgorszym na świecie

Terminal 3 Manila Airport

Lotnisko w Manili wygrało głosowanie na najgorszy port lotniczy świata. Jest to największy tego typu obiekt na Filipinach i jeden z najbardziej ruchliwych portów całej Azji. W ubiegłym roku zajął on 34 miejsce na liście najbardziej ruchliwych lotnisk świata. Liczba pasażerów wzrosła wówczas o osiem procent w stosunku do ubiegłego roku, sięgając ponad 32 mln podróżnych.

Na liście najgorszych lotnisk 2013 roku znalazł się również port w Bergamo (Włochy), który zajął drugie miejsce. Następna pozycja należy do portu w Kalkucie (Indie), na czwartym miejscu uplasował się port w Islamabadzie (Pakistan).

NAJGORSZE LOTNISKA NA ŚWIECIE 2013:


1. Manila NAIA (Filipiny)
2. Bergamo (Włochy)
3. Kalkuta (Indie)
4. Islamabad (Pakistan)
5. Paryż - Beauvais (Francja)
6. Chennai (Indie)
7. Frankfurt Hahn (Niemcy)
8. Bombaj (Indie)
9. Rzym - Fiumicino (Włochy)
10. Los Angeles (USA)

Podróżni oceniali różnorakie aspekty przebywania na lotnisku. Wśród decydujących o zadowoleniu czynników znalazły się komfort, wygoda, czystość i jakość obsługi. Ankiety wskazały, że pasażerom najbardziej na lotniskach przeszkadzają przepełnione hale, zbyt długie kolejki, dezinformacja, niemożliwość skoordynowania przesiadek, ograniczone godziny działania punktów gastronomicznych, brak czystości w łazienkach oraz nieuprzejmość obsługi lotniska.

Czytaj całość na stronie www.rynekinfrastruktury.pl

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus