Zakończono budowę lotniska Daxing w Pekinie

Port Lotniczy Pekin-Daxing (fot. Zaha Hadid Architects)

Pięć lat po rozpoczęciu projektu, zakończyła się budowa nowego lotniska Daxing w Pekinie, położonego 46 km na południe od stolicy Chin. To ważny moment dla historii transportu stolicy, jak też całej branży lotniczej w Państwie Środka.

Zgodnie z planami, budowa nowego lotniska zakończyła się 30 czerwca b.r. Utrzymanie terminu było możliwe dzięki olbrzymiej pracy i zaangażowaniu ekip budujących nowy obiekt – budowniczowie nowego lotniska pracowali w tempie odpowiadającym postawieniu jednego 18-piętrowego budynku dziennie, poinformował Li Jianhua, wiceprezes Beijing City Planning New Airport Construction.

Najbliższe trzy miesiące zostaną poświęcone na prace przygotowawcze do uruchomienia operacji na w nowym porcie lotniczym, które będzie miało miejsce 30 września. Pekiński port lotniczy Beijing Daxing International Airport ma stać się “dużym międzynarodowym hubem lotniczym, napędzającym rozwój kraju i kompleksowym hubem transportowym w regionie  Beijing – Tianjin – Hebei, który wspiera rozwój nowych terenów rozwoju Xiongan”, czytamy w oświadczeniu Urzędu Lotnictwa Cywilnego Chin CAAC.

Budowa portu lotniczego Beijing Daxing International to dopiero początek zakrojonych na szeroką skalę inwestycji w transport lotniczy w Chinach, które przygotują Państwo Środka do przejęcia roli największego rynku lotniczego świata.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus