United Airlines planują powiększyć flotę o co najmniej 100 boeingów 737 MAX

Samoloty pasażerskie na płycie przy terminalu - widok z góry (fot. United Airlines)

Linie lotnicze United Airlines prowadzą rozmowy z Boeingiem w sprawie dodatkowego zamówienia na samoloty wersji 737 MAX. Według doniesień stacji Bloomberg przewoźnik z Chicago zobowiąże się do pozyskania co najmniej 100 odrzutowców.

United Airlines były pierwszymi odbiorcami boeingów 737 MAX. Zamówienie z lipca 2012 roku było piątym spośród największych na odrzutowce tej wersji. Pierwotne zobowiązanie na 185 samolotów skorygowano z czasem do czterdziestu boeingów 737 MAX-8 oraz 79 wersji 737 MAX-9. Więcej wąskokadłubowców najnowszej generacji amerykańskiego producenta zamówiły jeszcze przed pandemią jedynie Southwest Airlines (350), flydubai (251), Lion Air (251) oraz Ryanair (210).

Później po dwóch katastrofach samolotów i niemal dwuletnim uziemieniu na całym świecie znacząco spadł popyt na boeingi 737 MAX. Dopiero ostatnich kilka miesięcy, kiedy najważniejsze organy regulacyjne globu cofnęły zakazy latania tymi odrzutowcami, dają podstawy do optymizmu. Przewoźnik z Chicago dotychczas nie odebrał póki co dotychczas żadnej z mniejszych maszyn, a jedynie trzydzieści nieznacznie większych.

Zaufanie United Airlines do MAX-ów wciąż jest jednak spore, co potwierdza też decyzja z marca ubiegłego roku o kupnie kolejnych 25 samolotów tej wersji, mimo wcześniej złożonego solidnego zamówienia na 50 konkurencyjnych airbusów A321XLR. Według źródeł Bloomberga przewoźnik z Chicago zamierza powiększyć flotę jeszcze o co najmniej 100 odrzutowców krajowego producenta, a być może nawet o 150 maszyn.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus