Transfer lotniska Kiszyniów do funduszu Rotszylda został wstrzymany

Port Lotniczy Kiszyniów (fot. Simiprof/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons)

Przejęcie 49-letniego prawa koncesyjnego na głównym lotnisku Mołdawii w Kiszyniowie przez spółkę inwestycyjną Rotszylda zostało zablokowane – powiedział prezydent Igor Dodon po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Państwa, które odbyło się 23 sierpnia. Jak dodał Dodon, przejęcie powinno zostać anulowane.

Zamiast wykorzystywać szczegółowe argumenty prawne, Dodon podkreślił ryzyko utraty reputacji związane z taką umową. Tym samym ma na celu zniechęcenie Nathaniela (Nat) Rothschilda do kupowania umowy koncesyjnej od lokalnego biznesmena Ilana Shora lub osób za nim związanych. Taki układ byłby poważną porażką dla nowych władz w Mołdawii, które obiecały zwrócić pieniądze wyprowadzone z kraju w ramach poprzedniego reżimu – w tym rzekomo przez Shora.

19 sierpnia agencja PR Emerald Media ogłosiła, że NR Investments Ltd. w 100% kontrolowana przez Nat Rothschilda, zgodziła się na przejęcie 95% Avia Invest, spółki koncesyjnej międzynarodowego lotniska w Kiszyniowie.

Międzynarodowy port lotniczy Kiszyniów jest głównym międzynarodowym portem lotniczym w Mołdawii, położonym 13 km na południowy wschód od centrum stolicy Kiszyniowa. Służy jako siedziba Air Moldova, krajowej linii lotniczej tego kraju.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus