Prywatny inwestor wynajmie lotnisko w Bratysławie na 30 lat

Port Lotniczy w Bratysławie – terminal (fot. dutyfreeinformation.com)

Państwo chce rozwiązać problemy największego na Słowacji portu lotniczego w Bratysławie, wynajmując je prywatnemu inwestorowi. Umowa koncesjonariusza, ważna przez 30 lat, dotyczyć ma eksploatacji, konserwacji i dalszego rozwoju lotniska. Wynika to z dokumentu opracowanego przez Ministerstwo Transportu, które rząd zatwierdził już w grudniu.

Na podstawie wyników studium wykonalności wariant koncesjonariusza okazał się najlepszą alternatywą dla portu lotniczego w Bratysławie – czytamy w raporcie. Minister transportu, Árpád Érsek, ma teraz rozpocząć przygotowywanie oferty.

Firma doradcza zaleca podpisanie umowy koncesyjnej z inwestorem strategicznym przez 30 lat, ponieważ strategia obejmuje przyszłe inwestycje w odbudowę infrastruktury portu lotniczego, transfer bieżących usług dłużnych i obowiązek inwestora do płacenia opłat koncesjonariusza. Ministerstwo Transportu oczekuje opłaty wstępnej dla koncesjonariusza w wysokości 5 milionów euro w 2020 r., a następnie 1,306 miliona euro rocznie jako opłaty za korzystanie z portu lotniczego.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus