Przejdź do treści
Źródło artykułu

Ruszają inwestycje w Modlinie. Najwięksi udziałowcy pożyczą portowi po 7,5 mln zł

Najwięksi udziałowcy pożyczą portowi po 7,5 mln zł. Pieniądze pójdą na pilnie potrzebny remont drogi kołowania - pisze w piątek "Puls Biznesu".

Jak informuje "Puls Biznesu", w piątek 31 marca zostanie podpisana umowa na udzielenie długoterminowej pożyczki wysokości 7,5 mln zł dla portu przez samorząd Mazowsza, właściciela ok. 37 proc. udziałów. Analogiczna umowa ma zostać zawarta także z PPL, który ma ok 33 proc.

"O pożyczce od udziałowców zarząd Modlina informował już we wrześniu ubiegłego roku. Miał ją dostać jeszcze w 2022 r." – czytamy.

"Aby którykolwiek z udziałowców mógł udzielić pożyczki, potrzebna jest zgoda pozostałych. Województwo było gotowe udostępnić całą potrzebną kwotę. Przedstawiciele Agencji Mienia Wojskowego poinformowali, że agencja ma obecnie inne wydatki, co jest zrozumiałe w trakcie wojny w Ukrainie. Nowy Dwór Mazowiecki też nie ma nadwyżek. PPL zdecydował, że również pożyczy portowi pieniądze. Procedowanie trwało pół roku, w końcu się udało" – powiedział cytowany przez "PB" skarbnik województwa i przewodniczący rady nadzorczej lotniska w Modlinie Marek Miesztalski.

"Finalizujemy proces uzgadniania umowy. W czwartek spółka uzyskała stosowną zgodę banku kredytującego na zawarcie umów pożyczkowych ze wspólnikami. Jako jedyny wspólnik branżowy wspieramy działania spółki i przywiązujemy istotną wagę w zakresie przygotowania i przeprowadzenia inwestycji celowej" – zaznaczyła w "PB" rzeczniczka Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze Anna Dermont.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony