Paweł Faron zaprasza do kibicowania w Red Bull X-ALPS 2015

Paweł Faron (fot. Vitek Ludvik-Red Bull Contentpool)

4 lipca wystartuje Red Bull X-Alps nazywany najtrudniejszym rajdem przygodowym świata. Zawodnicy będą mierzyć się z wymagającą trasą, pokonując w lądzie i w powietrzu ponad 1000 km. Dlatego udział w nim wezmą tylko najlepsi paralotniarze. Wśród nich po raz kolejny znalazł się Polak - Paweł Faron. Dzięki specjalnej aplikacji kibice będą mogli śledzić ich poczynania na bieżąco.

Kandydatura Pawła Farona z Żywca do wzięcia udziału Red Bull X-Alps, została wybrana spośród setek zgłoszeń nadesłanych z całego świata. To już trzeci raz, kiedy będzie można obserwować jego wyścig z 32 niezwykle doświadczonymi. W 2011 roku zajął 17. miejsce, a w 2013 był 14. Zawodnik wierzy, że do trzech razy sztuka i liczy na to, że w tym roku po raz pierwszy wyścig nie zakończy się dla niego w górach, ale dotrze do mety, która zamyka się w czasie wyznaczonym przez organizatorów po przybyciu na nią zwycięzcy. „Chciałem Was zaprosić do oglądania mnie i wszystkich innych zawodników startujących w Red Bull X-Alps”- mówi Paweł w nagranym przez siebie video zapraszającym do śledzenia zawodów.

Będzie to można robić nie tylko będąc na miejscu i przemieszczając się samochodem za zawodnikami, albo czekając na nich na punktach kontrolnych. Organizatorzy przewidzieli szereg innych możliwości. Od 2 lipca, na stronie Red Bull X-Alps możliwe będzie śledzenie aktualnej pozycji zawodników wraz z danymi takimi jak puls czy aktualna prędkość. Każdy z zawodników prowadzi swój osobisty dziennik, w którym będzie opisywał to, co dzieje się na trasie. Uczestnicy rajdu będą publikowali zdjęcia i filmy aby kibice mieli prawdziwy obraz tego, jak pokonują napotykane w drodze do Monako trudności. Ponadto na stronie redbull.pl, codziennie rano będzie publikowane podsumowanie tego, co wydarzyło się poprzedniego dnia i w nocy,  wszystko to będzie okraszone filmami i fenomenalnymi zdjęciami gór, z ziemi i z powietrza.


Red Bull X-Alps Mapa (fot. redbull.com)

Red Bull X-Alps 2015 to już siódma edycja najbardziej ekstremalnego wyścigu przygodowego świata, w ramach którego zawodnicy muszą w możliwie najkrótszym czasie pokonać liczącą 1 038 km trasę, prowadzącą przez Alpy z Salzburga do Monako. Start wyścigu zaplanowano na 7 lipca 2015 roku.

To nadzwyczajne przedsięwzięcie zmusza zawodników do pieszgo pokonywania nawet 100 km dzienie w górskim terenie – lub odbywania lotów na wysokościach powyżej 4 000 m. Wymaga to nie tylko niezwykłej wytrzymałości i formy fizycznej, ale także doświadczenia paralotniczego. Edycja 2013 była najszybszą do tej pory i ukończyło ją 10 zawodników. Jako pierwszy do Monako dotarł Christian Maurer (SUI), który pokonał trasę w 6 dni, 23 godziny i 40 minut.

Red Bull MOBILE Live Tracking, to aplikacja zaprojektowana specjalnie na wyścig Red Bull X-Alps 2015. Pozwala śledzić akcję w czasie rzeczywistym, podczas gdy nieustannie odświeżany strumień wiadomości zapewnia najnowsze zdjęcia, klipy i aktualizacje odnośnie zawodników i ich postępów każdego dnia w godzinach 05:00 – 22:30. Trasę można oglądać w 3D dzięki Google Earth lub mapy topograficzne, jednocześnie śledząc dane pogodowe i termalne oraz szczegółowo analizując trasy za pomocą suwaka czasu.
Tutaj można pobrać kod osadzania do system Live Tracking.

Zawody będzie można śledzić na żywo na oficjalnej stronie: www.redbullxalps.com oraz na stronie www.redbull.pl


Przeczytaj również:
Wyścig Red Bull X-Alps 2015 - od 5 lipca

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus