Dekada dominacji w Red Bull X-Alps – najtrudniejszym rajdzie przygodowym

Christian Maurer – Red Bull X-Alps 2019 (fot. Harald Tauderer/Red Bull Content Pool)

Szwajcar Christian Maurer od 2009 roku pozostaje nie do pobicia w Red Bull X-Alps.

Od 16 czerwca 32 zawodników z 20 krajów rywalizowało w Red Bull X-Alps 2019 – najtrudniejszym rajdzie przygodowym, w którym udział biorą najlepsi, najbardziej wszechstronni i najwytrzymalsi piloci paralotni.

Christian „Chrigel” Maurer jeszcze raz zapisał się w historii Red Bull X-Alps. Już po raz szósty wygrał rozgrywany co dwa lata, w formule hike&fly (wspinaj sie i leć), nazywany często „najtrudniejszym na świecie”, rajd przygodowy!

36-letni Szwajcar w 9 dni przeleciał na paralotni, przewędrował i przebiegł ponad 1100 km przez Alpy – z Salzburga do mety w Peille, skąd rozpościera się widok na Monako i honorową metę na wodach zatoki.

Nasza zawodniczka, Dominika Kasieczko została wyeliminowana jako druga. Nieco później odpadła Kinga Masztalerz – Polka startująca z nowozelandzkim paszportem.

32 zawodników z 20 krajów wystartowało z Salzburga. Najlepsi, którzy dotarli do mety, zaliczając 13 punktów kontrolnych, odwiedzili sześć krajów (Austrię, Niemcy, Włochy, Szwajcarię i Monako). Maurer dotarł do ostatniego punktu zwrotnego i zatrzymał zegar po 50 kilometrowej wędrówce w 35 stopniowym upale. Na koniec wykonał przelot na symboliczną metę – platformę pływającą na wodach Morza Śródziemnego u wybrzeża Monako. Chrigel pokonał tegoroczną trasę w 9 dni, 3 godziny i 6 minut.

Red Bull X-Alps 2019 – podium:
1. Christian Maurer SUI1 – 9d 3h
2. Maxime Pinot FRA4 – 9d 21h
3. Benoît Outters FRA1 – 10d 8h
3. Paul Guschlbauer AUT1 – 10d 8h

Cały artykuł czytaj na stronie www.redbull.com

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus