Przejdź do treści
Źródło artykułu

Test wiedzy o Red Bull Air Race

Uważasz się za fana Red Bull Air Race? Spróbuj odpowiedzieć na wszystkie pytania!

Pytania


1. Ile lat miał Pete McLeod, gdy otrzymał swoją nieograniczoną superlicencję, umożliwiającą start w Mistrzostwach Świata Red Bull Air Race?
2. Jaka jest maksymalna prędkość (w km/h i węzłach) z jaką samoloty mogą przelatywać przez bramkę startową?
3. Ilu pilotów startujących w Red Bull Air Race w 2014 roku brało udział w pierwszych zawodach, które odbyły się w 2003?
4. Ile wyścigów Red Bull Air Race odbyło się w USA?
5. Ile punktów dzieliło Paula Bonhomme'a i Hannesa Archa na zakończenie sezonu 2010?
6. Jaką wysokość (w metrach) mają pylony wytyczające podniebny tor Red Bull Air Race?
7. Ile wynosi rekordowy czas wymiany pylonu po uderzeniu?
8. Do kogo należy rekord największej ilości zwycięstw w wyścigach Red Bull Air Race?
9. Który z samolotów startujących w Red Bull Air Race ma największą prędkość maksymalną - Edge 540, MXS-R, czy Corvus?
10. Ile wynosi (w km) średnia długość toru Red Bull Air Race?
 
Odpowiedzi sprawdźcie poniżej...



Odpowiedzi:


1. Pete McLeod miał 24 lata, gdy uzyskał swoją superlicencję. Dokonał tego podczas obozu kwalifikacyjnego Red Bull Air Race w 2008 roku. Po raz pierwszy w Mistrzostwach Świata wystartował w 2009 roku.
2. Samoloty nie mogą lecieć na starcie szybciej niż 370 km/h (200 węzłów). Przekroczenie tej prędkości skutkuje automatycznym ukaraniem pilota. Przelot uznaje się za nieukończony (DNF).
3. Trzech pilotów z aktualnej stawki brało udział w pierwszym wyścigu Red Bull Air Race w 2003 roku - Peter Besenyei, Kirby Chambliss i Paul Bonhomme. Cała trójka uczestniczyła w Mistrzostwach także w każdym późniejszym sezonie.


4. W USA odbyło się najwięcej, bo aż pięć wyścigów Red Bull Air Race - Monument Valley, San Diego, San Francisco, Detroit i Nowy Jork. W 2014 roku odbędą się kolejne dwa – w Dallas-Fort Worth i Las Vegas.
5. Zaledwie cztery punkty dzieliły Mistrza Świata z 2010 roku Paula Bonhomme'a i Hannesa Archa na zakończenie poprzedniego sezonu. Jak dotąd była to najbardziej wyrównana walka w historii Red Bull Air Race.
6. Każdy z pylonów będących najbardziej rozpoznawalnym elementem toru Red Bull Air Race wznosi się na 25 metrów. Każda bramka powietrzna zbudowana z dwóch pylonów tworzy szerokie na 10 metrów okno na wysokości 15 metrów nad ziemią.
7. Rekord wymiany pylonu ustanowiony przez wyznaczoną do tego ekipę "Airgators" wynosi 90 sekund i został ustanowiony w 2010 roku. W 2003, wymiana pylonu po uderzeniu skrzydłem samolotu trwała nawet 20 minut.
8. Paul Bonhomme jest rekordzistą posiadającym na koncie najwięcej (14) zwycięstw w Red Bull Air Race.
9. Największą prędkość maksymalną ma Corvus Racer 540 (444 km/h). Lata nim Peter Besenyei. Corvus jest najszybszym z trzech samolotów używanych w Red Bull Air Race. Zarówno Edge 540, jak i MXS-R osiągają prędkość maksymalną wynoszącą 425,97 km/h.
10. Średnia długość toru Red Bull Air Race wynosi około 6 km. Piloci zwykle wykonują na nim dwa okrążenia, co zajmuje im niekiedy poniżej minuty – w zależności od ustawienia toru.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony