Przejdź do treści
Źródło artykułu

Nowe zasady wyścigów Red Bull Air Race w sezonie 2015

Osiem wyścigów tegorocznego sezonu Mistrzostw Red Bull Air Race zapowiada się jeszcze bardziej atrakcyjnie niż do tej pory, a wszystko dzięki wprowadzeniu nowych zasad obejmujących rundę bezpośredniej rywalizacji pomiędzy parami pilotów.

Dzięki zwiększeniu ich liczby do 14 (z 11 krajów), format wyścigów został rozbudowany i na początku odbędzie się Round of 14, która będzie obejmowała siedem wyścigów bezpośrednich pomiędzy dwoma zawodnikami. Następnie siedmiu zwycięzców plus najszybszy przegrany poprzedniej rundy zmierzą się ze sobą w drugiej części rywalizacji bezpośredniej - Round of 8. Czterech zwycięzców Round of 8 będzie rywalizowało o najlepszy czas w Final Four i walczyć o miejsce na podium.

"Nowy format będzie dużym wyzwaniem dla pilotów, którzy będą musieli latać dokładniej i lepiej niż kiedykolwiek wcześniej i jesteśmy pewni, że sprawi, iż wyścig Red Bull Air Race będzie bardziej interesujący i konkurencyjny", powiedział Jim DiMatteo, dyrektor wyścigu. „Szukaliśmy sposobów, aby wyścigi były jeszcze bardziej ekscytujące dla fanów oglądania ich na żywo lub w telewizji. Piloci wiedzą, że teraz tylko jeden mały błąd w Round of 14 lub 8 może kosztować ich wykluczenie z zawodów".

W ósmym sezonie Red Bull Air Race, który rozpocznie się 13-14 lutego w Abu Zabi, wezmą udział dwaj dodatkowi piloci, Francois Le Vot z Francji i Juan Velarde z Hiszpanii. Obaj uczestniczyli wcześniej w rywalizacji w Challenger Cup. Kolejną nowością w 2015 r. będzie właśnie zmiana zasad Challenger Cup, który został stworzony w 2014 r., aby dać szansę obiecującym pilotom na zdobycie doświadczenia w warunkach prawdziwego wyścigu. Challenger Cup będzie się w tym roku odbywał przed Round of 14, zamiast jak w wcześniej podczas Qualifying Day.

W 2015 r. tytułu będzie bronił Brytyjczyk Nigel Lamb, a tegoroczne Mistrzostwa Świata odbędą się w dwóch nowych miejscach - w Japonii i Rosji i powrócą również do Budapesztu.


Kalendarz Red Bull Air Race 2015:

  • Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie (13-14 lutego)
  • Chiba, Japonia (16-17 maja)
  • Soczi, Rosja (30/31 maja)
  • Budapeszt, Węgry (4/5 lipca)
  • Ascot, Wielka Brytania (15/16 sierpnia)
  • Spielberg, Austria (5/6 września)
  • Fort Worth, Texas, Stany Zjednoczone (26/27 września)
  • Las Vegas, Nevada, Stany Zjednoczone (17/18 października)

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.redbullairrace.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony