Lądowisko w Ostrowcu opóźnione z powodu deszczu

Budowa lądowiska na szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim, fot. Radio Kielce

Pogoda komplikuje pracę przy budowie lądowiska dla śmigłowców ratunkowych w ostrowieckim szpitalu. Inwestycja prowadzona jest na dachu budynku „C”, nad oddziałem chirurgii. Dotychczas roboty prowadzone były wewnątrz szpitala, przygotowywany był szyb windowy.

Jak informuje dr Adam Karolik, pełniący obowiązki dyrektora ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim, teraz można już zauważyć pierwsze efekty prac na zewnątrz.

- Patrząc z dołu, widać konstrukcję schodów i stalową konstrukcję, na której będą lądować śmigłowce - informuje dyrektor, ale przyznaje, że roboty są delikatnie opóźnione z powodu deszczu, który uniemożliwia prowadzenie prac na dachu.

Lądowisko miało być gotowe do końca listopada, być może ten termin nieznacznie się wydłuży. Do września miały potrwać prace budowlane, z kolei dwa kolejne miesiące przeznaczone były na załatwienie formalności, tzn. wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wpisu do ewidencji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego oraz do opracowania instrukcji operacyjnej. Dyrektor lecznicy zapewnia jednak, że do końca roku roboty na pewno się zakończą.

Czytaj całość artykułu na stronie www.radio.kielce.pl

Źródło: Radio Kielce
comments powered by Disqus