Przejdź do treści
Air Show 2023 w Radomiu - pokaz nocny (fot. sierż. Rafał Samluk, Combat Camera Poland)
Źródło artykułu

Znamy datę kolejnego Air Show Radom

Międzynarodowe pokazy lotnicze Air Show 2023 w Radomiu za nami. To wspaniałe święto lotnictwa cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem publiczności. Bogaty program pokazów w powietrzu, niezwykle interesująca wystawa statyczna oraz dostępność najnowszego uzbrojenia i sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP przyciągnęły dziesiątki tysięcy widzów. Organizatorzy dziękują wszystkim fanom lotnictwa, którzy przybyli na radomskie lotnisko.

Agencja Mienia Wojskowego oficjalnie poinformowała dacie kolejnej edycji Air Show.

Już dzisiaj zapraszamy do Radomia 30 i 31 sierpnia 2025 roku na największe pokazy lotnicze w tej części Europy – poinformowało Biuro Organizacyjne Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2023.

Tegoroczna impreza była olbrzymim przedsięwzięciem logistycznym i organizacyjnym. W liście wystosowanym do widzów organizatorzy przeprosili za błędy organizacyjne, które pojawiły się podczas Air Show 2023.

Wszyscy mamy świadomość, że najważniejszym aspektem imprezy o takiej skali jest bezpieczeństwo jej uczestników. Do tego zadania podeszliśmy priorytetowo. Jako organizatorzy każdy istotny element konsultowaliśmy z naszymi partnerami: Gminą Miastem Radom i Wodociągami Miejskimi S.A w Radomiu, właścicielem Lotniska Warszawa-Radom – Polskimi Portami Lotniczymi oraz służbami państwowymi i samorządowymi, z którymi uzgodnione i zaakceptowane zostały procedury bezpieczeństwa. To właśnie względy bezpieczeństwa wymusiły m.in. wprowadzenie imiennych biletów, a głównym sposobem sprzedaży biletów była, prowadzona od 27 maja br., sprzedaż internetowa. Dodatkowo, uruchomiono kasy biletowe z ograniczoną pulą przeznaczoną przede wszystkim dla mieszkańców ziemi radomskiej, o czym również informowaliśmy. Zdajemy sobie sprawę, że nie uniknęliśmy błędów organizacyjnych, za które bardzo przepraszamy – tłumaczą organizatorzy.

W pełni rozumiemy krytyczne uwagi osób oczekujących w kolejkach przed wejściem do bram i kas oraz punktów dystrybucji wody. Choć w porozumieniu z Wodociągami Miejskimi i Gminą Miastem Radom reagowaliśmy na bieżąco, w wielu momentach nie byliśmy w stanie pomóc wszystkim. Gdy tylko otrzymaliśmy informacje o problemach z dostępem do wody w punktach stacjonarnych, rozpoczęliśmy wydawanie dodatkowej wody w woreczkach, którą również dostarczono przed wejścia, a na terenie pokazów rozstawiliśmy kurtyny wodne. Bardzo dziękujemy wszystkim służbom medycznym, strażakom, policji i żołnierzom, którzy nas w tej sytuacji wspierali. Ich pomoc była nieoceniona. Ze wszystkich krytycznych uwag wyciągnęliśmy wnioski, co miało przełożenie na organizację logistyki podczas kolejnego dnia pokazów w niedzielę – dodają.

Agencja Mienia Wojskowego zapewnia, że następne pokazy lotnicze w Radomiu w 2025 r. zostaną zorganizowane z uwzględnieniem wszystkich otrzymanych uwag.

Opinia Widzów i Uczestników jest dla nas najważniejsza, ponieważ Air Show Radom robimy właśnie dla Was – zapewniają organizatorzy.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony