Zmiana zastępcy dowódcy CAOC Uedem

fot. mjr Konrad Araj

W sojuszniczym Centrum Dowodzenia Operacjami Powietrznymi (Coalition Air Operaction Center) w Uedem w Niemczech 29 października zmienili się zastępcy dowódcy. Zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej generał brygady piot Marian Jeleniewski przekazał obowiązki generałowi brygady Markowi Sobiechowskiemu.

W uroczystości uczestniczyli: dowódca CAOC generał broni Joachim Wundrak, personel Centrum, przedstawiciele natowskich i niemieckich jednostek garnizonu Kalkar-Uedem oraz inni goście. Generał Wundrak podkreślił wagę zadań realizowanych przez zastępcę dowódcy CAOC oraz bardzo przyjacielską i profesjonalną atmosferę pracy z generałem Jeleniewskim. Zaznaczył, że niejednokrotnie generał Jeleniewski musiał podejmować niełatwe decyzje mające wpływ na działalność CAOC oraz zadania systemu NATINADS. Podziękował odchodzącemu zastępcy za zaangażowanie w wykonywanie codziennych obowiązków.

Generał Jeleniewski z satysfakcją i poczuciem dobrze spelnionego obowiazku podsumował trzy lata spędzone w Centrum. Z uznaniem odniósł się do profesjonalizmu podwładnych. Podkreslil, że nowe stanowisko służbowe zastepcy dowódcy Centrum Operacji Powietrznych, jakie obejmie po powrocie do kraju, pozwoli mu w pelni wykorzystać wiedzę i doświadczenia z trzyletniej służby za granicą. Obejmujący stanowisko zastępcy dowódcy CAOC generał Sobiechowski podziękował za miłe przyjęcie na nowym miejscu służby. Zapewnił, że dołoży wszelkich starań aby sprostać wyzwaniom, ktore stoją przed CAOC i przed nim samym.

mjr Konrad Araj

Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus