Przejdź do treści
Roman Reczek-Tracz (fot. kadrappg.pl)
Źródło artykułu

Zmarł Roman Reczek-Tracz - data pogrzebu

Motoparalotniowa Kadra Narodowa przekazała smutną informację. W wyniku wypadku lotniczego, do którego doszło 15 czerwca br. na trawiastym lotnisku w Radawcu Dużym pod Lublinem, zginął pilot Kadry Motoparalotniowej – Roman Reczek-Tracz.

Roman Reczek-Tracz był członkiem Lotniczego Klubu Sportowego Zefir. Latał do 2014 roku. W zawodach motoparalotniowych startował od 2016 roku w klasie PL1 (start z kół, załoga jednoosobowa). Używał skrzydła Dudek Snake.

W ubiegłorocznych XXIII Motoparalotniowych Mistrzostwach Polski, rozgrywanych w dniach 27.06 – 3.07.2021 r. w Krośnie, zdobył tytuł V-ce Mistrza.

Z kolei podczas XXIV Motoparalotniowych Mistrzostwa Polski, które odbyły się w dniach 30.05 – 05.06.2022r. na lotnisku w Suwałkach, wywalczył, startując w klasie PL1, trzecie miejsce.

Roman Reczek-Tracz zmarł 18 czerwca 2022 r.

"Roman był pozytywnym człowiekiem z wielkim sercem do latania. Romku będzie nam Ciebie bardzo brakowało." – mówią piloci z Motoparalotniowej Kadry Narodowej.

Ostatnie pożegnanie Romana Reczeka-Tracza odbędzie się 28 czerwca 2022 r. o godz. 9:00 na cmentarzy w Lublinie przy ul. Unickiej.

Roman Reczek-Tracz - pożegnanie
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony