Przejdź do treści
Ś.P. Andrzej Majchrzak
Źródło artykułu

Zmarł Andrzej Majchrzak, były dyrektor Aeroklubu Leszczyńskiego

Aeroklub Leszczyński poinformował o śmierci Andrzeja Majchrzaka, byłego dyrektora i szefa technicznego Aeroklubu Leszczyńskiego. Andrzej Majchrzak był związany z lotniskiem przez całe swe zawodowe życie, pracował przez wiele lat w Centralnej Szkole Szybowcowej APRL jako kierownik grupy osprzętu – zespołu techników awioników działającego dla całej Polski.

Po przejściu na emeryturę nie porzucił lotniska, pracował nadal na swym posterunku w CSS, a kiedy zaproponowaliśmy mu objęcie trudnego stanowiska dyrektora w Aeroklubie Leszczyńskim – nie odmówił. Był organizacyjną podporą dla pilotów i entuzjastów lotnictwa. Wszyscy uczyli się od Pana Andrzeja jak prowadzić sprawy techniczne w organizacji lotniczej.

Z Jego pomocą Aeroklub stanął organizacyjnie na nogi a wzorce wprowadzone przez Pana Andrzeja działają do dziś. Pan Andrzej był przyjacielem lotników, miał rzadko spotykany bezkonfliktowy charakter, jednak o sprawy Aeroklubu dbał stanowczo i z wielką determinacją. Ciepło wspominają go wszyscy: całe pokolenia pilotów nie tylko z Leszna ale i ci, którzy przyjeżdżali na zawody i trening z całej Polski.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony