Przejdź do treści
Aviation English Kikity 2022
Źródło artykułu

Zlot Aviation English Kikity 2022

Po raz kolejny na mazurskim lądowisku w Kikitach Centrum Lotniczego Angielskiego ICAO4.me organizuje wydarzenie mające na celu popularyzację i trening lotniczego angielskiego. Podczas weekendowego spotkania "Say Again! Aviation English Kikity 2022" (www.sayagain.icao4.me), które odbędzie się w terminie 3-5 czerwca, Uczestnicy będą mogli najpierw zapoznać się z teorią prowadzenia komunikacji w locie VFR i IFR w języku angielskim, a następnie przetrenować ją w bezpieczny sposób bez odrywania się od ziemi, podczas symulacji prowadzonych przez ekspertów z ICAO4.me.

Oprócz tego na Uczestników czekają: wyśmienite jedzenie, piękne widoki oraz duża dawka dobrego humoru i lotniczej integracji. Poza zajęciami w programie znajduje się m.in. ognisko i wspólna lotnicza impreza.

Zeszłoroczna edycja, w której uczestniczyło prawie 30 pilotów i kilkanaście samolotów, pokazała że taka forma spędzania czasu i aktywnego rozwijania swoich umiejętności bardzo lotnikom odpowiada, stąd też kolejna edycja tej imprezy.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy zarówno osoby już posiadające licencję, jak również te które są obecnie na etapie szkolenia. Na wydarzenie można przylecieć samolotem, lub dostać się drogą lądową. Mile widziani są zarówno piloci z licencją EASA (PPL, CPL, SPL), jak i z ze świadectwami kwalifikacji wydanymi w dowolnym kraju. Aby wziąć udział w imprezie nie jest konieczne posiadanie wpisu ICAO English w licencji.

Zakwaterowanie odbywa się w pensjonacie na lądowisku w Kikitach (wyśmienite śniadanie z widokiem na pas startowy wliczone w cenę pobytu!), w pokojach 1/2/3/4-osobowych z łazienkami. Można też skorzystać z oferty okolicznych pensjonatów agroturystycznych i potraktować to jako element większego rodzinnego wyjazdu na Mazury.

Kikity 2022 - zapowiedź

Piątek jest przeznaczony na przyloty/przyjazdy uczestników i jest dniem nieobowiązkowym, natomiast właściwa impreza rozpoczyna się w sobotę. Na Uczestników czekają od rana warsztaty i ćwiczenia, a wieczorem integracja. W niedzielę - jeśli pogoda pozwoli - planowany jest wspólny przelot do Wilna i zwiedzanie miasta. W przeciwnym razie odbędą się dodatkowe wykłady i ćwiczenia lub trening językowy w powietrzu w rejonie Kikit.

Zajęcia na ziemi i w powietrzu poprowadzą eksperci ICAO4.me - kontroler ruchu lotniczego, pilot liniowy, egzaminator Aviation English.

Dla Uczestników szkolenia ICAO4.me przygotowało specjalny pakiet rabatów na kursy i egzaminy Aviation English. Podczas wydarzenia będzie również możliwość podejścia do egzaminu na miejscu, aby uzyskać lub przedłużyć lotnicze uprawnienia językowe.

Ze względu na wielkość pensjonatu, jak również na komfort pracy w grupach, ilość miejsc na imprezie jest ograniczona. Szczegóły, ceny oraz zapisy dostępne są na stronie www.sayagain.icao4.me

Organizatorem wydarzenia jest ICAO4.me wraz z lądowiskiem Kikity. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal dlapilota.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo komunikacyjne
Podczas praktyk uczą cię, żebyś na daną sytuację miał przygotowane różne plany działania. Instruktor podaje jakiś przykład i pyta: „Jaki ma pan/pani plan na to?”. Odpowiadasz, że zrobisz to i to. I on wtedy mówi: „To całkiem niezły plan, ale co, jeśli tego nie da...
lotnictwo GA
Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka cyklu „Lotniska/lądowiska GA warte odwiedzenia", w którym przedstawiamy interesujące obiekty lotnicze naszego kraju, nie zawsze szerzej znane środowisku lotniczemu.
lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.

Nasze strony