Przejdź do treści
Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost - terminal z bliska (fot. Polskie Porty Lotnicze)
Źródło artykułu

Zielona Góra: LOT z najkorzystniejszą ofertą na trasy Gdańska, Krakowa i Zadaru

Polskie Linie Lotnicze LOT był jedynym oferentem w przetargu organizowanym przez Urząd Marszałkowskim Województwa Lubuskiego na obsługę bezpośrednich lotów z zielonogórskiego portu lotniczego do Gdańska, Krakowa oraz chorwackiego Zadaru. Oferta narodowego przewoźnika została uznana za najkorzystniejszą i to LOT będzie obsługiwał te trasy – podpisanie umowy będzie już tylko formalnością.

W kwietniu portal Rynek-lotniczy.pl informował, że lubuski urząd marszałkowski ogłosił przetarg na promocję województwa lubuskiego poprzez realizację lotów do Krakowa, Gdańska i chorwackiego Zadaru. Zamówienie publiczne noszące nazwę „Promocja Województwa Lubuskiego poprzez przewoźników lotniczych operujących z lotniska Zielona Góra/Babimost do lotniska im. F. Chopina w Warszawie i innych międzynarodowych portów lotniczych” zakłada obsługę tras lotniczych do Krakowa (część I zamówienia), Gdańska (część II) oraz Zadaru (część III). 29 maja urząd uznał ofertę LOT za najkorzystniejszą.

Lubuski urząd marszałkowski na obsługę lotów do Krakowa, Gdańska i Zadaru chce przeznaczyć 6,8 mln złotych brutto. „Promocję” rejsów łączących port w Babimoście z lotniskiem im. Jana Pawła II w Krakowie samorząd chce subsydiować kwota 1,8 mln złotych. Trzy mln złotych mają być przeznaczone na obsługę lotów do Gdańska. Pozostałe dwa mln miałyby być desygnowane dla zwycięskiego przewoźnika realizującego loty do Chorwacji.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony