Przejdź do treści
 Wizualizacja terminala na lotnisku Babimost (fot. Propago, Zielona Góra-Babimost)
Źródło artykułu

Zielona Góra. Czy tak będzie wyglądał nowy terminal w Babimoście?

Lotnisko Zielona Góra-Babimost, w wyniku przeprowadzenia badania i oceny ofert, wybrało pod koniec listopada br. ofertę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zadania: Budowa Terminala Pasażerskiego na Lotnisku Zielona Góra – Babimost w Nowym Kramsku. Wygrała Pracownia Architektoniczna PROPAGO Paweł Gołębiewski, która zmieściła się w budżecie lotniska.

W połowie listopada 2022 r. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego spotkali się w Warszawie z ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej Marcinem Horałą. Spotkanie dotyczyło Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost. Członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński przedstawił możliwe inwestycje na lotnisku. Poruszono również kwestię dotyczącą prowadzonych rozmów z Ministerstwem Obrony Narodowej i potencjalnego wykorzystania Lotniska Zielona Góra/Babimost do celów obronnych, współużytkowanego z województwem lubuskim.

Uczestnicy spotkania zadeklarowali kontynuację prac nad nowym modelem funkcjonowania portu w Babimoście w zakresie zarządzania dostępną infrastrukturą lotniskową. W rozmowach uczestniczyli m.in.: Marcin Jabłoński – Członek Zarządu Województwa Lubuskiego, Sławomir Kotylak – Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji UMWL, Mariusz Stokłosa – Z-ca Dyrektora Departamentu Infrastruktury i Komunikacji UMWL, Maciej Pawliński – Prezes Spółki Lotnisko Zielona Góra/Babimost.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony