Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zawody na celność lądowania im. Jacka Marszałka w Gliwicach

Aeroklub Gliwicki zaprasza do udziału w zawodach na celność lądowania, które odbędą się w dniu 7 października 2023 r. (sobota). O nadaniu tym zawodom imienia Jacka Marszałka, pilota, instruktora Aeroklubu Gliwickiego, Zarząd Aeroklubu Gliwickiego podjął decyzję w 2021 roku.

Zawody zostaną rozegrane w dyscyplinach lotniczych: samolotowej, szybowcowej oraz spadochronowej. Do udziału w zawodach dopuszczeni zostaną piloci, uczniowie-piloci, skoczkowie, uczniowie-skoczkowie w kategoriach spadochronów szkolnych i treningowych.

Konkurencja szybowcowa odbędzie się za wyciągarką na szybowcach typu Bocian. Konkurencja samolotowa na samolocie Cessna 150. Konkurencja spadochronowa z samolotu An-2, wysokość wyskoku 1000m.

W takcie wydarzenia zostaną również zakończone i rozstrzygnięte Całoroczne Zawody Szybowcowe Gliwice 2023 – informują organizatorzy.

Udział w zawodach można zgłosić do 5 października 2023 r. do godz. 12:00 wypełniając formularz – LINK.

Wysokość wpisowego: Członkowie wspierający, zwyczajni oraz honorowi – 50 zł; Członkowie stowarzyszeni oraz osoby spoza Aeroklubu Gliwickiego – 70 zł. Opłaty za loty oraz skoki rozliczane będą według aktualnego cennika AGL.

Plan zawodów:
9:00 – rozpoczęcie konkurencji szybowcowej i spadochronowej (od godz. 7:30 wyhangarowanie sprzętu),
14:00 – rozpoczęcie konkurencji samolotowej (godzina uzależniona jest od zakończenia konkurencji szybowcowej, więc może ulec zmianie),
17:00 – wręczenie nagród (również za Całoroczne Zawody Szybowcowe),
18:00 – grill integracyjny.

Aeroklub Gliwicki zaprasza do udziału oraz kibicowania! Ilość miejsc ograniczona (szybowce – 40 uczestników, samoloty – 20 uczestników, spadochrony 20 uczestników).

W razie wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających rozegranie konkurencji, zawody zostaną przeniesione na dzień 8 października 2023r. O ewentualnej zmianie terminu Aeroklub będzie informował w dniu 6.10.2023r.

Więcej informacji na stronie www.aeroklub.gliwice.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony