Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zawody na celność 2022 na Lotnisku Rudniki zostały rozegrane

15 października 2022 na Lotnisku Rudniki Aeroklubu Częstochowskiego odbyły się zawody na celność lądowania kończące sezon 2022. W tym roku zawody rozegrano w dwóch dyscyplinach, tj: samolotowej i szybowcowej. W zawodach wzięło udział łącznie 59 zawodników. Do startu zostali dopuszczeni wszyscy piloci i uczniowie posiadający aktualne uprawnienia i badania lotniczo-lekarskie. Rozegrano też kategorię nie pilot w konkurencji szybowcowej.

Starty 43 uczestników konkurencji szybowcowej (w tym 15 nie pilotów) odbyły się na Bocianie za wyciągarką.

Zawody na celność w kategorii samolotowej rozegrano na samolocie typu Cessna 152, łącznie w konkurencji rywalizowało 16 uczestników.

Przy okazji wieczornego spotkania sekcja szybowcowa wybrała nowego przewodniczącego, którym został Marek Iwiński. Markowi życzymy powodzenia w nowej roli,

Szef szkolenia szybowcowego – Roman Kata, Prezes Aeroklubu Częstochowskiego – Włodzimierz Skalik oraz Dyrektor – Anna Messyasz wręczyli dyplomy ukończenia wraz z pamiątkowymi odznakami 18 uczniom którzy ukończyli w 2022 roku szkolenie szybowcowe w zakresie podstawowym.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, dyplom udziału, natomiast zwycięzcy: medale, dyplomy oraz drobne upominki. Zawody na celności lądowania zostały uwieńczone wspólnym ogniskiem, nie zabrakło przy tym dobrego humoru, wspólnego śpiewu i snucia planów na kolejny sezon. Można powiedzieć śmiało, że ta wieloletnia tradycja sprawia, że jesteśmy jak rodzina. Sezon 2022 uważamy za zamknięty.

Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów:

Sekcja szybowcowa, kategoria PILOT:
1. miejsce – Robert Podlejski
2. miejsce – Tomasz Mika
3. miejsce – Marek Góra

Sekcja szybowcowa, kategoria NIE PILOT:
1. miejsce – Agnieszka Rumik
2. miejsce – Adrian Zamoski
3. miejsce – Marek Olczyk

Sekcja samolotowa:
1. miejsce – Krzysztof Idziak
2. miejsce – Szymon Kut
3. miejsce – Aleksander Bugała

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

(fot. Aeroklub Częstochowski)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony