Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zawody modeli makiet samolotów w klasie F4H-P w Płocku rozegrane

W dniu 18 maja br. na lotnisku w Płocku rozegrane zostały zawody zdalnie sterowanych makiet samolotów w klasie F4H-P.

Klasa F4H-P rządzi się odrębnym, napisanym przez płockiego modelarza Stanisława Maciąga oraz redakcję RC Przeglądu Modelarskiego, regulaminem. Aby wystartować w zawodach w klasie F4H-P zawodnik nie musi być członkiem aeroklubu, stowarzyszenia lub klubu. Nie wymaga się licencji sportowej wydanej przez AP, a model nie musi być wykonany przez zawodnika.

Majowe zawody w Płocku już na stałe wpisały się w kalendarz Pucharu Polski. Choć pogoda na początku postraszyła silnym wiatrem, sobota przyniosła lepsze warunki i mogliśmy w pełni cieszyć się rywalizacją. W trzeciej kolejce lotów wiatr ucichł, co przetasowało tabelę wyników, a piękne, słoneczne niebo dodało uroku całemu wydarzeniu.

W tej edycji zmagało się 10 zawodników. Zaczęto od oceny statycznej, która przebiegła sprawnie, a o 11:30 rozpoczęła się pierwszą kolejka lotów. Podczas zawodów komisja sędziowska dokonywała oceny za wierność odwzorowania skali i oceny za wykonane loty.

Zawody wygrał Krzysztof Stolecki z niesamowitym modelem Lublina R-XIII G, drugie miejsce zajął Marcin Żyła z Fokkerem DVII, a trzecie Jarosław Stan z Mustangiem.

Podium (fot. rcplock.pl)

Gratulacje dla zwycięzców!

Organizatorem zawodów była sekcja modelarska Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, a sędziowali Piotr Piszczek, Stanisław Maciąg i Filip Szymański. Dziękujemy sędziom i zawodnikom za wspaniałą atmosferę i sportowego ducha! Było miło Was wszystkich znowu zobaczyć w Płocku.

Tabela wyników:

(fot. rcplock.pl)

Piękną fotorelację Wojciecha Stasiaka z zawodów w Płocku można zobaczyć na stronie: https://facebook.com/azmplock/posts/840071581491159

Zawody zaliczane są do Pucharu Polski. W tym roku modelarze spotkają się jeszcze podczas rywalizacji: 13-07-2024 – Piotrków Tryb. lotnisko SKMRC Turlej, 10.082024 – Bobrowniki lotnisko SKM, 31.08.2024 – Kielce lotnisko KMS Kowala.

(fot. Wojciech Stasiak)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony