Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zawody Aircombat – XIV Bitwa o Wawel

Zapraszamy modelarzy do udziału w zawodach Aircombat – XIV Bitwa o Wawel. Kolejna Bitwa o Wawel odbędzie się w dniu 8 czerwca 2024 r., w formule EuroCup analogicznie jak w ostatnich latach, na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim. Początek o godzinie 10:00.

Zawody będą rozgrywane w dwóch klasach:
✈ WW I – Model musi być pół-makietą rzeczywistego wielopłatowego samolotu wojskowego wyprodukowanego do końca 1918r.,
✈ WW II – Model musi być półmakietą rzeczywistego samolotu wojskowego wyprodukowanego w latach 1935 – 1945.

Od kilku lat, zawody w Krakowie to największe pod względem ilości startujących zawodników, zawody aircombat w Polsce – zapraszamy serdecznie!

Każdy model ma przymocowaną specjalną taśmę. W czasie starcia liczy się precyzja, taktyka i szczęście. Samoloty walczą pojedynczo, a punkty nalicza się za czas lotu, ścięcie taśmy przeciwnika np. śmigłem, krawędzią natarcia czy statecznikiem, oraz ochronę własnej. Dosyć często zdarzają się kolizje, które zazwyczaj są przypadkowe.

Głównym zadaniem zawodników jest uzyskanie jak największej ilości cięć taśm ciągniętych przez modele współzawodników. Jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu i zaznajomienia się z historią lotnictwa. Emocjonujące walki modeli samolotów z okresu Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej dostarczą niezapomnianych wrażeń dla wszystkich odwiedzających.

Zawody to jednak nie tylko rywalizacja i widowiskowe akrobacje dla zadowolenia publiczności. Walka powietrzna to przede wszystkim test umiejętności pilotów.

Zawody Aircombat na Lotnisku Aeroklubu Krakowskiego to nie komputerowa symulacja a prawdziwa tocząca się na oczach widzów sportowa rywalizacja najlepszych pilotów i najlepszych modeli w tej dyscyplinie o tytuł Mistrza Polski w sezonie 2024 r.

Rejestracji zawodników z określeniem kategorii w jakiej startuje należy dokonać na adres: wesoly_mirolek@interia.pl

Więcej informacji na stronie: http://aircombat.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony