Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zaprezentowano nowe malowanie śmigłowca Bo 105

W sobotę 22 kwietnia na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie zorganizowano Dzień Otwarty szkoły śmigłowcowej Heli Solution. Jednym z głównych wydarzeń była premiera nowego malowania śmigłowca Bölkow Bo 105.

Impreza rozpoczęła się o 14:00. Licznie zgromadzeni uczestnicy mogli jako pierwsi zobaczyć śmigłowiec Bo 105 w nowej odsłonie. Efektowne malowanie Bölkowa ma jeszcze bardziej uatrakcyjnić prezentację maszyny w czasie pokazów lotniczych, w których zespół regularnie bierze udział. Jak zapowiadają członkowie zespołu, śmigłowiec Bo 105 będzie można w tym roku oglądać m.in. na imprezach w Suwałkach, Lesznie i Czechach. 

Oprócz premiery nowego malowania, głównymi atrakcjami Dnia Otwartego były loty zapoznawcze śmigłowcem Robinson R44 z floty Heli Solution oraz dwa pokazy Bo 105: dzienny i nocny z wykorzystaniem pirotechniki. Celem wydarzenia było przybliżenie uczestnikom działalności szkoły śmigłowcowej Heli Solution oraz popularyzacja lotnictwa. 

(fot. Daniel Puciłowski)

Heli Solution tworzą doświadczeni instruktorzy i fachowy zespół. Bazą szkoły jest lotnisko Radom-Piastów, a śmigłowcem wykorzystywanym do szkolenia jest Robinson R44. Heli Solution oprócz prowadzenia szkoleń uczestniczy w piknikach i specjalnych zleceniach lotniczych.

Dzień Otwarty Heli Solution rozpoczął sezon pokazów lotniczych w naszym kraju. Wydarzenie przyciągnęło entuzjastów lotnictwa z całej Polski.

(fot. Daniel Puciłowski)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony