Zakończył się pierwszy etap rozbudowy lotniska w Krośnie

Lotnisko w Krośnie (fot. krosno.pl)

Na krośnieńskim lotnisku za 27 milionów złotych udało się wybudować nowy pas startowy i wyposażyć go w radiolatarnię i oświetlenie. Teraz w Krośnie mogą już lądować niewielkie samoloty pasażerskie. Miasto powołało także spółkę lotniskową, która zajmie się zarządzaniem i rozwojem zmodernizowanego obiektu.

W styczniu ubiegłego roku rozpoczęły się prace przy budowie nowego pasa startowego. Teraz droga startu i lądowania ma długość 1100 metrów i szerokość 30. Kolejnym etapem inwestycji była budowa płyt postojowych i dróg kołowania. Ostatnim szlifem były testy urządzeń nawigacyjnych: radiolatarni i świetlnego systemu podejścia do lądowania. Dzięki takiej modernizacji wzrósł standard krośnieńskiego lotniska. Po zatwierdzeniu zmian związanych z modernizacją przez Urząd Lotnictwa Cywilnego zarządzanie lotniskiem przejmie spółka powołana przez samorząd Krosna.

Południowa część lotniska przylega do strefy inwestycyjnej. Z myślą o działających tu firmach wybudowano dodatkową płytę postojową i drogę kołowania na pas startowy. Z takiego udogodnienia chce korzystać spółka Aero-Kros.

Czytaj całość artykułu na stronie www.rzeszow.tvp.pl

Źródło: TVP
comments powered by Disqus