Przejdź do treści
Łukasz Grabowski w szybowcu (fot. Aeroklub Ostrowski)
Źródło artykułu

Z "kłaczka" na "kłaczek" i cały dzień w powietrzu – spotkanie z szybowcowymi Mistrzami

Aeroklub Włocławski zaprasza na otwarte spotkanie z Łukaszem Grabowskim i Łukaszem Wójcikiem – Wicemistrzami Świata, Mistrzami Europy i Polski w szybownictwie, świetnymi pilotami.

Spotkanie odbędzie się 24 lutego 2024 r. (sobota) o godzinie 11:00 w siedzibie Aeroklubu Włocławskiego - ul. Szybowcowa 3 w Kruszynie.

Przypomnijmy osiągnięcia Łukasza Grabowskiego tylko z ostatnich kilku lat: Srebro i tytuł Wicemistrza Świata wywalczył podczas 36. Szybowcowych Mistrzostw Świata w Montluçon we Francji (2021), zwyciężył w FAI Sailplane Grand Prix na Żarze (2022), Srebro w 21. Szybowcowe Mistrzostwa Europy FAI w klasie 15 m na Litwie (2022), Srebro podczas Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie 15m w Lisich Kątach (2023).

Łukasz Wójcik wśród swoich sukcesów ma: Złoto w 46. Szybowcowych Mistrzostwach Polski w Klasie Otwartej w Lisich Kątach (2021), Złoto w Mistrzostwach Europy w klacie Otwartej na Węgrzech (2015), Złoto w Krajowych Zawodach Szybowcowych w klasie 18 m w Ostrowie Wielkopolskim (2015), Brąz z Mistrzostwach Świata w klasie 18 m w Lesznie (2014), Srebro w Mistrzostwach Europy w klasie Standard w Ostrowie Wielkopolskim (2013), Złoto w Mistrzostwach Polski w klasie Otwartej w Częstochowie (2013). Łukasz Wójcik ma też za sobą przelot deklarowany 1000 km po trasie z 3 punktami zwrotnymi, wykonany szybowcem ASG-29 wraz z Jurkiem Kolasińskim (2014).

Łukasz Wójcik przed szybowcem (fot. lukaszwojcik.com.pl)

Łukasz Wójcik (fot. lukaszwojcik.com.pl)

Obaj piloci są utytułowani i mają bogate doświadczenie, którym podzielą się z uczestnikami spotkania. Mistrzowie z Aeroklubu Włocławskiego opowiedzą o sobie i swojej pasji, zdradzą kilka szybowcowych tricków i będzie ich można zapytać prawie o wszystko (co związane jest z lataniem).

Aeroklub Włocławski prosi osoby, które mają zamiar uczestniczyć w spotkaniu o wpis pod postem (LINK) – ponieważ musi przygotować salę na spotkanie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony