XVI Rotariańska Majówka Lotnicza

XVI Rotariańska Majówka Lotnicza (fot. Rotary Club Olsztyn)

Tradycyjnie w miesiącu maju Stowarzyszenie Rotary Club Olsztyn wspólnie z Aeroklubem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie organizują już XVI Rotariańską Majówkę Lotniczą, która odbędzie się 24.05.2020 r. w godzinach 10:00-18:00 na lotnisku Olsztyn-Dajtki.

Rotariańska Majówka Lotnicza to lotniczy piknik, przepełniony atrakcjami dla całych rodzin. Maszyny latające, prezentacje służb, koncerty, karuzele, zjeżdżalnie i animacje dla najmłodszych.

Rotariańska Majówka Lotnicza to przede wszystkim akcja charytatywna mająca służyć pozyskaniu środków na statutową działalność Rotary Club Olsztyn, z której przekazywane są środki na Fundusz Stypendialny, celem którego jest wspieranie najzdolniejszej, często potrzebującej młodzieży z tego regionu.

Rokrocznie imprezę odwiedza kilka tysięcy mieszkańców i wydarzenie te już na stałe wpisało się w kalendarz imprez rekreacyjnych w Olsztynie.

Ja wiadomo "Majówka" to atrakcje lotnicze – gratka dla miłośników lotnictwa. Co ciekawego czekać będzie na nich podczas XV Rotariańskiej Majówki Lotniczej?
– loty zapoznawcze samolotem: Cesna 172S, Diamond DA-20;
– loty zapoznawcze samolotem ultralekkim A-22 Aeroprakt;
– loty zapoznawcze szybowcem Puchacz za samolotem i z wyciągarki;
– loty zapoznawcze motoszybowcem Falke;
– loty zapoznawcze motolotnią;
– pokazy statyczne statków powietrznych: Antonow AN-2, małe samoloty AWM Cesna 172S, Diamond DA-20, Jak 11, PZL-104, Virus, Savanah, Topaz, Dynamic oraz szybowce: Puchacz, Bocian, Pirat i Junior.

Brać lotniczą, organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w Majówce. Zainteresowanych przylotem, organizatorzy proszą o zapoznanie się z NOTAM dla EPOD na dzień 24.05.2020 r.

Raz jeszcze Aeroklub Warmińsko-Mazurski serdecznie zaprasza w imieniu własnym oraz Stowarzyszenia Rotary Club Olsztyn. Rezerwujcie 24 maja w swoich kalendarzach.

Więcej informacji o atrakcjach wkrótce na stronie wydarzenia.

Źródło: Rotary Club Olsztyn
comments powered by Disqus