Wystawa fotografii lotniczych Mieczysława Tyburskiego "CZARNE"

Wystawa fotografii lotniczych Mieczysława Tyburskiego "CZARNE" (fot. Mieczysław Tyburski/FB)

23 stycznia br. w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury w “Galerii Feininger”, przy ul. Wojska Polskiego 67 w Trzebiatowie, odbył się wernisaż wystawy fotografii lotniczych Mieczysława Tyburskiego "CZARNE".

Jest to już jego druga wystawa Mieczysława Tyburskiego o tematyce lotniczej. Pierwsza była w Świnoujściu w marcu 2019. W miniony czwartek na wernisażu zgromadzili się miłośnicy fotografii lotniczej i nie tylko. Piękne czarno-białe zdjęcia robiły duże wrażenie.

Mieczysław Tyburski – fotografik, pasjonat lotnictwa. Wykonuje unikatowe zdjęcia samolotów i elementów z tym związanych. To jego pasja, hobby. Uczestnik wielu pokazów, rekonstrukcji, zawodów, wszystko po to, by móc obcować z pięknem samolotów bliżej. To świetna okazja, by podziwiać wiele typów maszyn cywilnych i wojskowych.

Na jego fotografiach znajdziemy niesamowite, ogromne lśniące maszyny, samoloty startujące, stojące na płycie lotniska, śmigłowce bojowe, detale, oraz ludzi. Często udaje się złapać emocje, skupienie pilotów. Zdjęcia wykonywane są podczas różnych warunków atmosferycznych, występują wtedy pewne ograniczenia jak i pewne korzyści. Pęd powietrza, ciepło z nagrzanego silnika, termika wpływają na jakość zdjęcia, ale często te niezbyt korzystne warunki mogą spowodować, że wykorzystując rozmycie kształtów tworzy się coś bardziej artystycznego. Odpowiednie podświetlenie może sprawić, że uchwyci się na zdjęciu różne procesy jakie zachodzą w masach powietrza: obłoczki, smugi dymu, fale uderzeniowe.

Godziny wyczekiwania, setki, a może tysiące zdjęć, po to, by uchwycić to unikalne piękno. Pasja i miłość do lotnictwa kierują panem Mieczysławem, a o każdym zdjęciu potrafi mówić niezwykle ciekawie. Jak powiedział podczas otwarcia wystawy autor zdjęć “Pasja, hobby – nie istnieją bez osób bliskich, bez przyjaciół i znajomych. Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna”.

Zapraszamy do "Galerii Feininger" w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury przy ul. Wojska Polskiego 67 w Trzebiatowie. Fotografie Mieczysława Tyburskiego można podziwiać do końca marca.

Źródło: Trzebiatowski Ośrodek Kultury
comments powered by Disqus