Wystawa fotografii lotniczej Dariusza Karnasa na 100-lecie powstania Polskiego Lotnictwa Wojskowego

Wystawa fotografii lotniczej Dariusza Karnasa na 100-lecie powstania Polskiego Lotnictwa Wojskowego (fot. przemysl.pl)

Zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii lotniczej Dariusza Karnasa na 100–lecie powstania Polskiego Lotnictwa     Wojskowego,     które     odbędzie     się 8 listopada 2018 r. o godz. 17:00 w Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu (Galeria Baszta), al. 25 Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1.

Dariusz Karnas, jak sam o sobie mówi – urodził się już dość dawno temu Przemyślu, przepięknie położonym mieście ze wspaniałą architekturą i długą historią, również lotniczą. Tematem jego zainteresowań fotograficznych jest głównie lotnictwo, które przed laty stało się pasją i na wiele lat zdominowało jego sferę zawodową.

Aparat fotograficzny jest nieodłącznym towarzyszem jego lotniczych podróży. Oprócz fotografii lotniczej, pasjonuje go historia lotnictwa i techniki lotniczej. Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji prasowych i książkowych z dziedziny historii lotnictwa i techniki lotniczej.

Zdjęcia, które autor przedstawi na tej wystawie, to tylko mały fragment wielu prac, które wykonał  w ciągu ostatnich lat,  podróżując po lotniskach Europy, a elementem łączącym je wszystkie jest „Biało-Czerwona Szachownica”, która obchodzi w bieżącym roku 100. rocznicę zatwierdzenia jej jako znak rozpoznawczy Lotnictwa Wojskowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Na prezentację wybrałem zdjęcia, które podobają mi się najbardziej zatem wybór nie jest z tego powodu obiektywny, a dlaczego go dokonałem postaram się opowiedzieć na wernisażu wystawy. Moja życiowa pasja każe mi spróbować zainteresować Państwa tą dziedziną fotografii. Zapraszam zaten do obejrzenia pokazu moich fotografii – zachęca Dariusz Karnas.

Wystawa będzie czynna do 11 grudnia 2018 r.

Źródło: UM Przemyśl
comments powered by Disqus