Zwycięzcy XIV ogólnopolskich zawodów samolotowych im. W. Wieczorka, fot. Wieczorek Flying Team

Wyniki XIV ogólnopolskich zawodów samolotowych im. W. Wieczorka

W dniach od 11 do 13 kwietnia 2019 r. na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie k. Radomia odbyły się XIV Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im Wacława Wieczorka. W zawodach udział wzięło 24 zawodników z 11 klubów sportowych oraz 2 zawodników z Norwegii i 1 z Federacji Rosyjskiej.

Rywalizację wygrał Michał Wieczorek z Aeroklubu Krakowskiego z dorobkiem 204 punktów, na drugim miejscu z 213 punktami uplasował się Zbigniew Chrząszcz z Aeroklubu Dolnośląskiego, a na trzecim Bolesław Radomski z Aeroklubu Pomorskiego, który zdobył 231 punktów. Puchar przechodni dla najlepszego juniora zdobył Konrad Partyka z Aeroklubu Lubelskiego.

Pełna klasyfikacja XIV Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka: