Wojciech Bógdał i Marcin Bernat na podium The World Games we Wrocławiu (fot. dudek.eu)

Wojciech Bógdał i Marcin Bernat na podium The World Games we Wrocławiu

Reprezentanci Polski zdobyli kolejne dwa medale 10. Światowych Igrzysk Sportowych. Złoto w rywalizacji motoparalotniarzy zdobył Wojciech Bógdał, a brąz w tej konkurencji wywalczył Marcin Bernat. Obaj piloci startowali na skrzydłach Snake XX 14. Obaj napędzani silnikami Thor 250.

Choć pogoda mocno pokrzyżowała plany, to na lotnisku w Szymanowie nikt nie narzekał. Wszystko dzięki znakomitym występom naszych motoparalotniarzy. Bezkonkurencyjny w stawce okazał się Wojciech Bógdał i zdobył dla Polski pierwszy złoty medal The World Games 2017. To kolejny sukces tego zawodnika po triumfie w mistrzostwach Europy i świata. Na najniższym stopniu podium stanął inny z naszych reprezentantów Marcin Biernat. Polaków rozdzielił tylko reprezentant Tajlandii Kittiphop Phrommat.

Swoje występy zakończył także Jerzy Makula. Ambasador The World Games zajął dziewiąte miejsce w akrobacji szybowcowej. Zwyciężył Węgier Ference Toth. Makula występem podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych zakończył przebogatą karierę zawodniczą.

W trzeciej konkurencji – canopy pilotingu – złoty medal zdobył Amerykanin Nicholas Batsch.

Ogółem Biało – Czerwoni mają już na koncie 8 medali The World Games 2017 – jeden złoty, trzy srebrne i cztery brązowe.