Wizyta delegacji Federalnej Republiki Nigerii w PAŻP

Wizyta delegacji Federalnej Republiki Nigerii w PAŻP (fot. Piotr Bożyk/PAŻP)

W związku z dynamicznym rozwojem sektora bezzałogowych statków powietrznych (BSP) na świecie, system PansaUTM cieszy się coraz większym zainteresowaniem w krajach rozwijających się.

W piątek 1 czerwca br. przedstawiciele delegacji Federalnej Republiki Nigerii, z Ambasadorem Aduda Gabriel Tanimu, Stałym Sekretarzem w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Federalnej Republiki Nigerii na czele, spotkali się w siedzibie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z Januszem Janiszewskim, Prezesem PAŻP.

Agencja zaprezentowała możliwości PansaUTM, systemu do koordynacji lotów BSP oraz cyfrowego zarządzania wnioskami i zgodami na loty w przestrzeni powietrznej, na którą składają się autorskie rozwiązania operacyjne PAŻP oraz część systemowa, zintegrowana z aplikacją mobilną Droneradar.

Przedstawiciele Federalnej Republiki Nigerii wyrazili podziw dla zaawansowania systemu służącego do koordynacji bezzałogowych statków powietrznych w Polsce oraz chęć kontynuacji rozmów w celu nawiązania ewentualnej współpracy odpowiednich organów krajowych w ramach BSP.

W spotkaniu uczestniczyli również Ugwu Christian Onuoha, Ambasador-Desygnat Federalnej Republiki Nigerii w Warszawie, Joanna Tarnawska, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Federalnej Republice Nigerii oraz Rafał Sordyl, Przedstawiciel Departamentu Współpracy Gospodarczej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

  
Wizyta delegacji Federalnej Republiki Nigerii w PAŻP (fot. Piotr Bożyk/PAŻP)

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus