Przejdź do treści
Źródło artykułu

Wieczór w PZL Mielec

Pokazy świetlne, strefa robotyki, wystawy historyczne czy gra paszportowa dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowują Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. na zbliżający się wieczór otwarty.

Wydarzenie odbędzie się na terenie firmy 19 maja.

Zaplanowana na sobotni wieczór impreza będzie miała otwarty charakter. Od godziny 17:00 do 23:00 udostępniony zostanie tereny wewnątrz zakładu, aby pokazać 80-letnią historię przemysłu lotniczego w Mielcu oraz współczesną działalność Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o., a klimat lat 30-tych ubiegłego wieku zderzy się z najnowszymi osiągnięciami robotyki i wirtualnego świata. Wszystko za sprawą zabytkowych samolotów, a także wystaw historycznych m.in. o Centralnym Okręgu Przemysłowym.

Nie po raz pierwszy Polskie Zakłady Lotnicze otwierają swoje drzwi dla zwiedzających, ale tym razem w nietypowej porze – wieczorem. W specjalnie przygotowanej scenerii odwiedzający będą mogli przyjrzeć się wystawie samolotów, które stanowią chlubę lotniczej tradycji Mielca. Nie zabraknie produkowanych obecnie – samolotu M28 i śmigłowca BLACK HAWK. Uzupełnieniem będzie wystawa modeli z własnej kolekcji oraz zaprzyjaźnionych modelarzy, którzy udostępnią szerokiej publiczności swoje eksponaty. W ramach imprezy dużo będzie mowy o Funduszach Europejskich, po które firma skutecznie sięga i z powodzeniem wykorzystuje realizując swoje innowacyjne projekty, dlatego wydarzeniu przyświeca hasło: Fundusze Europejskie – Podkarpackie korzysta.

Wydarzenie, które rozpocznie się o godz. 17:00 obfitować będzie w wiele innych atrakcji, które zapewnią i dorosłym i dzieciom podróż w czasie, od pierwszych nowinek po najnowsze osiągnięcia techniki. Zwiedzając przygotowane stoiska będzie można zgłębić tajniki optyki, fizyki czy robotyki, zagrać w gry, poznać historię COP, a także oglądnąć krótkometrażowe projekcje o tematyce awiacyjnej związanej z PZL Mielec. Chętni mogą wysłuchać  prelekcji na temat budowy modelu samolotu PZL.37 Łoś (godz. 18:00 i 19:00), a dzieci wyposażone w „Paszporty PZL” wezmą udział w grze z nagrodami.

Jeżeli więc: Chcesz zbudować robota – u nas to możliwe! Zbuduj, zaprogramuj i walcz z robotem przeciwnika. Chcesz znaleźć wyjście z labiryntu pełnego luster? Przyjdź i przekonaj się czy potrafisz. Chcesz przytulić robota? Pośmiać się z jego żartów? A może pograć z nim w kalambury? – przyjdź i poznaj Peppera. Nie miałeś okazji latać za sterami samolotu? Nic straconego! Nasz symulator wyniesie Cię w przestworza. Czy wiesz czemu odciski palców i siatkówka oka są inne u każdego człowieka? Podczas Nocy w PZL Mielec znajdziesz odpowiedź na to i wiele innych pytań związanych z biometrią – zachęcają organizatorzy.

Zmęczeni atrakcjami uczestnicy Wieczoru w PZL Mielec będą mogli odpocząć na seansie w „starym kinie”. Te i wiele innych atrakcji czeka na uczestników Wieczoru w PZL Mielec. Klimat tego wyjątkowego wieczoru podkreślą niepowtarzalne efekty świetlne.

Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie www.pzlmielec.pl oraz www.rpo.podkarpackie.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony