W ZSP w Nietążkowie powstaje klasa liceum o profilu lotniczym

W ZSP w Nietążkowie powstaje klasa liceum o profilu lotniczym

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie powstaje klasa liceum o profilu lotniczym, która została objęta patronatem Aeroklubu Leszczyńskiego i Leszczyńskiego Stowarzyszenia Spadochroniarzy Feniks.

Oprócz programowych zajęć z realizacji materiału nauczania w liceum, w klasie o profilu lotniczym będą 3 godziny tygodniowo zajęć kierunkowych-lotniczych. Teoria przeplatana większą ilością zajęć praktycznych (w szkole i na wyjazdach do partnerów) – 90 godzin podczas roku szkolnego.

Zagadnienia programowe: szybownictwo, samoloty, spadochrony, balony, modelarstwo lotnicze, technika lotnicza, transport lotniczy, podstawy obsługi sprzętu i hangarowania, budowa i eksploatacja wybranych statków powietrznych, udział w targach lotniczych, piknikach i Air Show, drony, nauka pilotażu dronów!, szkolenia  lotnicze (szybowcowe i spadochronowe).

Zajęcia realizowane będą częściowo w ramach lekcji a dodatkowo Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie będzie organizować obozy pod koniec roku szkolnego (maj / czerwiec).        

  • Klasa I – szkolenie spadochronowe
  • Klasa II – podstawowe szkolenie szybowcowe za wyciągarką + kontynuacja szkolenia spadochronowego
  • Klasa III – szkolenie szybowcowe i spadochronowe doskonalące
  • Klasa IV – szkolenie szybowcowe za samolotem, doskonalenie techniki pilotażu i kontynuacja szkolenia spadochronowego

W dniach 11 i 25 marca br., w godzinach 9:00-12:00, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie, przy ul. Dudycza 4, odbędą się Dni Otwarte, podczas których młodzież zainteresowana związaniem swojej przyszłości z lotnictwem będzie miała okazje dowiedzieć się więcej o nowo powstałej klasie liceum o profilu lotniczym. Nauka w klasie o tym profilu ruszy już we wrześniu.

11 marca swoją obecność na Dniach Otwartych zapowiedział Aeroklub Leszczyński. Podczas prezentacji szkoły zobaczyć będzie można z bliska aeroklubowe szybowce oraz sprzęt do skoków spadochronowych. Będą również drony.

Zapraszamy !

Źródło: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie
comments powered by Disqus