Przejdź do treści
XXIII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2022 (fot. Tygodnik "Kontakty")
Źródło artykułu

W Łomży powalczą o Puchar Alka Dernbacha

XXIII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2022 pod auspicjami Aeroklubu Polskiego odbędą się tradycyjnie na przepięknym lądowisku nad Narwią w Łomży od 30 września do 2 października. Będzie to swoisty koniec sezonu lotniczego w Polsce.

Co roku na nadnarwiańskich pulwach lądują piloci latający turystycznie oraz prawdziwi mistrzowie motolotni, motoparalotni, wiatrakowców, samolotów ultralekkich z tytułami mistrzostw kraju, Europy i świata. 

Dobór konkurencji, dający wszystkim równe szanse sprawia, że Mistrzostwa cieszą się uznaniem i popularnością. Rozegrane zostaną w trzech klasach: paralotni z napędem (łącznie PPG/PPGG), wiatrakowców oraz łącznie motolotni i samolotów ultralekkich (ulm).

Piloci motolotni, ulm i wiatrakowców zmierzą się z celnością lądowania oraz powalczą w Mistrzostwie Polski w Przelocie przez Bramkę o Puchar Alka Dernbacha, jedynego pilota, który startował w dwudziestu edycjach łomżyńskich Mistrzostw, najwybitniejszego współczesnego pilota mikrolotowego w Polsce i wielkiego przyjaciela Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego organizowanych przez Tygodnik „Kontakty” z Łomży. 

Piloci motoparalotni wykażą się w celności lądowania, nawigacji i ekonomii po trójkącie. , dla których zmagania w Łomży będą punktowane w Pucharze Polski. 

Nie wyobrażam sobie zakończenia sezonu lotniczego gdzieś indziej niż na zawodach w Łomży. Macie tu piękne poranne mgły nad Narwią, więc planuję przygotować dla pilotów urokliwą konkurencję nawigacyjną – mówi Adam Paska, trener Motoparalotniowej Kadry Narodowej Paramotor Team Poland.

Kto w tym roku uzyska tytuł Mikrolotowego Mistrza Podlaskiego KONTAKTY 2022? Przekonamy się w pierwszy weekend października.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony