Przejdź do treści

V Spadochronowy Puchar Krakowa od 14 września

Już od jutra, 14 września, skoczkowie spadochronowi rywalizować będą podczas V Spadochronowego Pucharu Krakow 2018 oraz III Puchar Europy Wschodniej w Celności (EEAC). Rywalizacja potrwa do 16 września.

Celem zawodów jest wyłonienie zwycięzców zawodów w poszczególnych klasyfikacjach, ustanowienie nowych rekordów oraz popularyzacja i rozwój spadochroniarstwa.

Organizatorem Zawodów jest Wojskowy Klub Sportowy „WAWEL”, członek Aeroklubu Polskiego – Polskiego Związku Sportów Lotniczych oraz Gmina Miejska Kraków. Zawody zostały objęte patronatem Prezydenta Krakowa prof. dr. hab. Jacka Majchrowskiego i będą miały miejsce na terenie Błoń Zwierzynieckich w Krakowie.

Puchar Europy Wschodniej to pierwsze wydarzenie takiego typu w Krakowie, w którym uczestniczą zawodnicy z różnych krajów, w tym z Bułgarii, Rumuni, Węgier i Mołdawii, prezentujący dyscyplinę sportu mało popularną, ale bardzo efektowną. Za nimi już zawody w Avdarmie (Mołdawia), w Erden (Bułgaria) i Brasov (Rumunia). A po zawodach w Krakowie skoczkowie rywalizować jeszcze będą w Szeged (Węgry).

W ramach EEAC organizatorzy zaplanowali rozegrać sześć kolejek skoków. Konkurencje będą rozgrywane indywidualnie i drużynowo. Skoki będą wykonywane ze śmigłowca Mi-8.

Otwarcie zawodów odbędzie się 14 września 2018 r. o godzinie 13:00.

Skoki spadochronowe będą odbywały się:
• 14 września w godzinach 14:00 – 18:30,
• 15 września w godzinach 8.00 – 18.30,
• 16 września w godzinach 8.00 – 14.00.

Zakończenie zawodów planowane jest na godzinę 16.00 w niedzielę, 16 września.

Zapraszamy sympatyków lotnictwa na Krakowskie Błonie do kibicowania zawodnikom.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony