Przejdź do treści
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” – siedziba (fot. polish-airports.com)
Źródło artykułu

UOKiK: Wniosek CPK o przejęcie PPL

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o złożeniu przez spółkę Centralny Port Komunikacyjny wniosku w sprawie przejęcia kontroli nad Polskimi Portami Lotniczymi (PPL). Sprawa jest w toku.

Wniosek CPK został złożony 4 kwietnia bieżącego roku.

"Zgłoszona koncentracja będzie polegać na przejęciu przez Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (CPK), wyłącznej kontroli nad Polskimi Portami Lotniczymi S.A. z siedzibą w Warszawie (PPL)" – wyjaśnia w komunikacie UOKiK.

CPK jest spółką Skarbu Państwa powołaną do przygotowania i realizacji programu wieloletniego Centralnego Portu Komunikacyjnego, obejmującego budowę nowego lotniska centralnego dla Polski – Portu Solidarność – oraz koordynacji i kontroli realizacji inwestycji towarzyszących, w tym budowy nowej sieci linii kolejowych, dróg ekspresowych, autostrad i pozostałej infrastruktury przesyłowej.

PPL stoi natomiast na czele grupy spółek działających na rynku lotniczym, w tym w zakresie zarządzania infrastrukturą lotniczą i pozalotniczą oraz w zakresie działalności wspomagających.

"Dzięki połączeniu CPK i PPL utworzą grupę kapitałową skupiającą największe aktywa i procesy inwestycyjne w zakresie infrastruktury lotniskowej." – czytamy we wpisie z 12 kwietnie br. na Twitterze Centralnego Portu Komunikacyjnego.

"PPL zyska dostęp do najnowocześniejszych technologii a CPK będzie mógł łatwiej sprostać wymaganiom rynkowym." – dodaje spółka CPK.

Więcej informacji na stronie www.rynek-lotniczy.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony