Przejdź do treści
Urząd Lotnictwa Cywilnego
Źródło artykułu

ULC: Składanie sprawozdań z wykonywania zadań lotniczych za 2021 r.

Urząd Lotnictwa Cywilnego przypomina wszystkim użytkownikom statków powietrznych (zarejestrowanych w Rejestrze Cywilnych Statków Powietrznych) o obowiązku składania sprawozdań z wykonywania zadań lotniczych za 2021 rok, zgodnie z art. 135 d. ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo Lotnicze. Sprawozdanie należy złożyć do 31 stycznia 2022 r.

W celu sporządzenia takiego sprawozdania należy skorzystać ze wzoru sprawozdania opracowanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Pracownicy Biura Zarządzania Bezpieczeństwem w Lotnictwie Cywilnym – Wydziału Analiz Bezpieczeństwa Lotniczego (LBB–2) służą pomocą w razie wystąpienia problemów z pobraniem wzoru sprawozdania lub wątpliwości podczas jego wypełniana.

Sprawozdanie obejmuje rok kalendarzowy. Należy podać dane dotyczące użytkowanych statków powietrznych – bez względu na formę własności (jeżeli SP był wykorzystywany przez sprawozdawcę tylko przez cześć roku, a następnie przekazany np. do innej organizacji, ULC prosi o wpisanie odpowiednio daty początku i końca okresu użytkowania w tej samej komórce co RODZAJ I TYP STATKU POWIETRZNEGO w nawiasie).

Sprawozdania w formacie xls/xlsx (bez podpisów i pieczątek) należy przesyłać na adres e-mail: lbb-2@ulc.gov.pl

Więcej informacji na stronie www.ulc.gov.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.
lotnictwo GA
19 maja planowane jest czasowe wyłączenie VOR WAR na okres ok. 9 miesięcy. Tego dnia znika z AIP, a w ślad za tym z elektronicznych map w GPS-ach (po aktualizacji) DVOR/DME WAR. Zaraz potem nastąpi jego fizyczne wyłączenie i rozbiórka obiektu.
lotnictwo komunikacyjne
Rosja podpisała zmiany do poprzedniego dekretu, znacznie rozszerzające gamę samolotów i części dopuszczonych do użytku przez krajowe linie lotnicze.
lotnictwo komunikacyjne
ITA Airways, nowy przewoźnik flagowy Włoch, odebrał pierwszy szerokokadłubowy samolot A350, stając się tym samym 40 użytkownikiem maszyn tego typu. Leasingowany od spółki ALAFCO samolot został przebazowany wieczorem 11 maja na międzynarodowe lotnisko Fiumicino Leonardo da Vinci...

Nasze strony