Przejdź do treści
Źródło artykułu

Tragiczny wypadek podczas skoków spadochronowych w Longinówce (woj. łódzkie)

Piotrkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku lotniczego do którego doszło 23 września 2022 roku po godzinie 9:00 w Longinówce w gminie Rozprza. Do wypadku doszło podczas szkoleń międzynarodowej grupy na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim.

Z informacji PAP wynika, że "w powietrzu czterech skoczków utworzyło formację. Bezpiecznie udało się wylądować jednak tylko dwóm spadochroniarzom. Według relacji świadków podczas skoku miało dojść do splątania się spadochronów skoczków – Polaka i obywatela Rumunii. Śmiertelną ofiarą wypadku jest Rumun".

W wyniku zdarzenia jeden ze skoczków pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu. Drugi został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi.

Jak poinformowała st. asp. Izabela Gajewska, "23 września 2022 roku po godzinie 9:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Longinówka w gminie Rozprza doszło do wypadku podczas skoków spadochronowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że tego dnia, podczas skoków z samolotu wyskoczyło 9 skoczków. Dwóch skoczków z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn spadło na pole.".

"W wyniku poniesionych obrażeń jeden z mężczyzn, pomimo przeprowadzonej reanimacji, poniósł śmierć na miejscu. Drugi mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi. Pozostali skoczkowie wylądowali szczęśliwie." – dodała. 

Policjanci pod nadzorem prokuratury oraz Komisji do Badań Wypadków Lotniczych na miejscu wykonują czynności, które pozwolą na ustalenie okoliczności tego zdarzenia.

Śmigłowiec LPR (fot. KWP w Łodzi)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony