Thales jednym z największych wystawców targów w Kielcach

Thales jednym z największych wystawców targów w Kielcach (fot. Thales)

Po raz kolejny Thales weźmie udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego (MSPO), którego XIII edycja odbędzie się w Kielcach. Podczas jednego z kluczowych europejskich targów zbrojeniowych firma zaprezentuje ponad 30 wiodących produktów, m.in. z zakresu systemów rakietowych, bezzałogowych systemów powietrznych (BSP), pojazdów lądowych, systemów zarządzania misją, czy rozwiązań dla sektora kosmicznego. Skala oraz charakter prezentowanej oferty potwierdzają duże zaangażowanie Thales w proces modernizacji polskiej armii.

Podczas najbliższej edycji MSPO, która odbędzie się między 1 a 4 września w Kielcach, Thales zaprezentuje swoją ofertę obejmującą najnowocześniejszy sprzęt wojskowy. Zaawansowane technologicznie produkty wykorzystywane w modernizacji sektora obronnego obserwować będą przedstawiciele władz państwowych, eksperci wojskowi oraz specjaliści zaangażowani w produkcję dla sektora obronnego w Polsce i w Europie.

Wśród prezentowanych przez Thales rozwiązań istotne miejsce zajmuje wielozadaniowy pojazd opancerzony nowej generacji Hawkei. Oferowany jednostkom specjalnym i wojskom lądowym w ramach programu o kryptonimie „Pegaz” Hawkei charakteryzuje się dużą mobilnością, wysokim stopniem ochrony załogi przed bronią ręczną, minami oraz IED (improwizowanymi ładunkami wybuchowymi). Przedstawiony zostanie także inteligentny elektroniczny system ochrony ECLIPSE stworzony do ochrony pojazdów przeciwko wszelkiego rodzaju RCIED (improwizowanym urządzeniom wybuchowym sterowanym droga radiową).

Na targach MSPO WB Electronics i Thales zaprezentują również taktyczny bezzałogowy system powietrzny oferowany Polsce w ramach programu o kryptonimie „Gryf”. Jest to przykład wysiłków Thales na rzecz rozwoju współpracy z partnerami reprezentującymi przemysł w Polsce w ramach inwestycji w BSP i powiązane technologie, w celu zagwarantowania Polsce w pełni autonomicznego i niezależnego systemu.

Targi są również znakomitą okazją do zapoznania się z ofertą Thales Alenia Space w ramach rozwoju systemów oraz technologii kosmicznych, a także najnowszych satelitów. Na szczególną uwagę zasługuje nowy produkt o nazwie Earth Observer Optical dedykowany obserwacjom. Ziemi w wysokiej rozdzielczości, a także satelity komunikacyjne podwójnego zastosowania prezentowane na przykładzie Athena Fidus.

W katalogu produktów prezentowanych podczas MSPO znajdą się także radary: wielozadaniowy radar średniego zasięgu Ground Master 200 3D, czy I-MASTER, lekki radar rozpoznania taktycznego, który pozwala na wykrywanie naziemnych oraz morskich celów ruchomych we wszystkich warunkach pogodowych za pomocą systemów GMTI (Ground Moving Target Indication) oraz MMTI (Maritime Moving Target Indication) i umożliwia prowadzenie obserwacji z wysoką rozdzielczością.

Goście odwiedzający Thales podczas MSPO zobaczą również Induction Rocket Systems (IRS), stanowiące nowy standard dla sił zbrojnych, oraz systemy zarządzania misją 360, pozwalające zarządzać misją od etapu planowania, przez wykonanie, aż po raportowanie. Thales pokaże również szybujący lekki wielozadaniowy pocisk rakietowy FFLMM (Free-Fall Lightweight Multi-role Missile), który został opracowany specjalnie z myślą o zrzucaniu z niewielkich statków powietrznych, jak śmigłowce czy BSP, realizujących zadania rozpoznawczo-obserwacyjne.

Thales zaprezentuje także swoje rozwiązania w digitalizacji systemu zarządzania polem walki, a odwiedzający będą mieli okazję znaleźć się w sercu bitwy cyfrowej i obserwować wartość dodaną płynącą z zastosowania tych systemów wewnątrz zintegrowanych wozów bojowych. Thales przedstawi również swoje doświadczenie w dziedzinie marynarki wojennej. Wykorzystując swoją wiedzę i zrozumienie zmieniającego się środowiska morskiego i okrętów, Thales umożliwia efektywne prowadzenie misji marynarek wojennych na wszystkich morzach. Już ponad 50 marynarek wojennych świata zaufało Thales, wzmacniając swoją zdolność bojową z użyciem najnowocześniejszych produktów.

Źródło: THALES
comments powered by Disqus