Przejdź do treści
Źródło artykułu

Szybowcowe zawody na celność lądowania w Lubinie

Sekcja szybowcowa Aeroklubu Zagłębia Miedziowego zaprasza wszystkich chętnych lotników na szybowcowe zawody na celność lądowania, które odbędą się 30 września 2023 roku. Zawody rozgrywane będą na lotnisku Aeroklubu Zagłębia Miedziowego w Lublinie. Początek o godz. 8:00.

Rywalizacja odbywać się będzie na Bocianie i Puchaczu. Uczniowie piloci, piloci niemający bieżącej praktyki oraz Goście latają z "bezpiecznikiem" (decyduje HT, z-ca HT lub dyżurny instruktor). Zakończenie zawodów, rozdanie dyplomów i nagród oraz dyplomów ukończenia "podstawówki" odbędzie się wieczorem w bunkrze.

Przy muzyczce, ciepłym posiłku i chłodnej "zupie chmielowej z kija" odbędą się tańce, hulanki i swawole, którymi to uczczony zostanie skończony sezon letni 2023 i uczestnicy zawodów będą "wywoływać" pogodę na najbliższą przyszłość, ponieważ jesienią i zimą również latamy – zapowiadają organizatorzy.

Aeroklubu Zagłębia Miedziowego prosi, aby każdy lotnik wzorem lat ubiegłych wziął ze sobą to co ma dobrego do jedzenia i picia aby uczestnicy z głodu i pragnienia nie osłabli bawiąc się i świętując.

Wszystkich Członków AZM oraz lotniczych przyjaciół aeroklub serdecznie zaprasza.

Uwaga: ilość zawodników ograniczona, dlatego AZM prosi zgłaszać mailowo lub telefonicznie swój udział do zastępcy Kierownika Szkolenia (do Piotra Kondraciuka).

Loty wykonywane będą zgodnie z taryfikatorem AZM, a decyzję o dopuszczeniu do lotu podejmuje kierownictwo ATO AZM.

W przypadku braku pogody zawody rozegrane zostaną w terminie rezerwowym, tj. w niedzielę 1 października 2023 r.

Więcej informacji na stronie AZM.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony