Szczegóły III Spotkania Paralotniowego na Mazurach

III Spotkanie Paralotniowe na Mazurach (fot. Stowarzyszenie Mazury Paralotnie)

W dniach od 14 do 16 sierpnia, w Rostkach k/Pisza odbędzie się III Spotkanie Paralotniowe. Jego idea została zapoczątkowana w 2011 roku na Plaży Miejskiej w Orzyszu przez Andrzeja Walerych (założyciel Mazury Paralotnie).

Już w piątek w godzinach 18:00-20:30 będzie można skorzystać z lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią wykonywanych z aktualnym Motoparalotniowym Wicemistrzem Świata i Wicemistrzem Polski (Reprezentantem Polskiej Kadry Motoparalotniowej).

W trakcie imprezy będzie też można skosztować swojskiego jadła, które zostanie przygotowane przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich z Rostek. Następnie w sobotnie popołudnie od godziny 15:00 do 16:30 odbędą się wykłady paralotniowe prowadzone przez instruktora stowarzyszenia Mazury Paralotnie Andrzeja Krzysiaka. Tematem wykładu będzie bezpieczeństwo latania napędowego oraz jak kręcić przeloty i latać bez przygód w termikę w swobodnym lataniu.

O godzinie 17:00 imprezę oficjalnie otworzy Pani Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wiolleta Śląska-Zyśk, Burmistrz Orzysza oraz sołtys Rostek.
 
Od 17:10 na lotnisku w Rostkach dla najmłodszych przyszłych lotników odbędą się bezpłatne warsztaty modelarskie, a w godz. 15:00-20:30 prezentacja sprzętu paralotniowego i motoparalotniowego.

Od godziny 19:00 odbędą się małe zawody w formie zabawy dla chętnych pilotów rekreacyjnych. Dla zwycięzców rywalizacji przewidziano atrakcyjne nagrody.
 
W zależności od warunków meteorologicznych od godz. 19:30 do 20:30 odbędą się pokazy samolotowe i motoparalotniowe. Będzie można wygrać przelot motoparalotnią. Dodatkowo sobotniego poranka dla zainteresowanych o godzinie 10:30 zostanie organizowany spływ kajakowy malowniczym Jeziorem Roś.

Program III Spotkania Paralotniowego 15-16 sierpnia

14 sierpnia (piątek)
21:00 briefing pilotów uczestniczących w spotkaniu Stacja Hydrologiczna Pilchy 5

15 sierpnia (sobota)
5:00 start pilotów motoparalotniowych uczestniczących w przelocie dookoła Jeziora Śniardwy tylko zarejestrowani 
10:30 spływ kajakowy dla uczestników spotkania Jeziorem Roś
17:00 Oficjalne otwarcie imprezy na Lotnisku przez Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wiolettę Śląską-Zyśk, Burmistrza Orzysza i sołtys Rostek
17:10 warsztaty modelarskie dla dzieci Lotnisko w Rostkach
15:00 wykład na temat bezpieczeństwa w motoparalotniarstwie
16:00 wykład na temat swobodnego latania w termikę i latania przelotowego wszystkie wykłady odbędą się w świetlicy Wiejskiej w Rostkach na przeciw budynku o numerze 19 (Wykłady prowadzi legenda Polskiego Paralotniarstwa)
od 19:00 wspólne latanie w formie zawodów dla pilotów rekreacyjnych (lądowanie na celność, czysty start). Dla uczestników zawodów przewidziane atrakcyjne nagrody.
około 19:30-20:30 pokazy dla publiczności (uzależnione od warunków atmosferycznych)
22:00 wspólne mazurskie ognisko uczestników, kursantów. Ponadto rozmowy oraz porady dla pilotów

16 sierpnia (niedziela)
od 6 rano dla zainteresowanych poranne latanie po okolicy
12:00 oficjalne zakończenie szkolenia i spotkania paralotniowego

W trakcie imprezy będzie można skorzystać z lotów widokowo-zapoznawczych paralotnią jako załogant. Impreza jest skierowana do pilotów latających rekreacyjnie swobodnie i napędowo. Na czas przedsięwzięcia zostanie przygotowane na startowisku bezpłatne pole namiotowe, istnieje także możliwość skorzystania z odpłatnej bazy noclegowej.

Częstotliwość dla samolotów 133,300.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.mazuryparalotnie.pl 

Źródło: Stowarzyszenie Mazury Paralotnie
comments powered by Disqus