Syn majora Kornickiego na widowni "Pilotów"

Syn majora Kornickiego na widowni "Pilotów" (fot. Teatr Muzyczny ROMA)

Na drugim po premierze spektaklu musicalu „Piloci” Teatr Muzyczny ROMA miał szczególnego gościa.

Kilkanaście tygodni tygodni temu Muzeum Royal Air Force w Anglii ogłosiło internetowe głosowanie na pilota RAF, który zostanie wyróżniony jako twarz Królewskich Sił Lotniczych na specjalnej wystawie z okazji przypadającego w przyszłym roku stulecia brytyjskiego lotnictwa wojskowego. Ankietę tę wygrał z ogromną przewagą polski pilot, major Franciszek Kornicki, ostatni żyjący dowódca brytyjskiego dywizjonu lotniczego z czasów II Wojny Światowej.

Mieliśmy nadzieję, że pan major Kornicki będzie mógł osobiście obejrzeć nasz musical, niestety zdrowie i wiek nie pozwoliły mu na podróż z Anglii do Warszawy (major Kornicki w grudniu skończy sto jeden lat) – mówią twórcy musicalu. I dodają – We wtorek był jednak na widowni Jego syn, Peter Kornicki, który po spektaklu spotkał się z aktorami i przekazał im pozdrowienia od swojego Ojca. Panu majorowi Kornickiemu serdecznie gratulujemy wygranej w plebiscycie na twarz RAF i życzymy jeszcze wielu lat w zdrowiu.

Długo oczekiwana premiera musicalu "Piloci odbyła się w sobotę 7 października br. Czerwony dywan, błysk fleszy, znamienici goście, a przede wszystkim doskonałe przedstawienie, które zostało przyjęte gorącymi brawami i owacją na stojąco!

Wydarzenie od początku zapowiadało się fantastycznie, choć oczywiście premierowemu przedstawieniu towarzyszył też pewien stres. Widownia jednak od początku reagowała bardzo gorąco i entuzjastycznie.


(fot. Teatr Muzyczny ROMA)

Po zakończeniu spektaklu na scenie pojawili się twórcy i realizatorzy spektaklu, którzy zostali nagrodzeni długą owacją na stojąco.

Relację FOTO można zobaczyć TUTAJ.

Źródło: Teatr Muzyczny ROMA
comments powered by Disqus